reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 14.8.2007
Komentářů: 9, score 0.0 | Digimanie: 5/0.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 47 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: Panasonic Lumix DMC-LX3
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 23.2.2021 s hodnocením +1:
Pěkně popsáno a plný souhlas, jen bych dodal, že se sice těží pořád stejné množství bitcoinů zhruba každých 10 minut, nicméně jednou za pár let se množství sníží vždy o polovinu. Tak postupně poroste význam poplatků za transakce.
Komentář z 25.1.2019 s hodnocením +1:
Nejsem fyzik, o relativitě mám jen obecné povědomí, co do mě natloukli na VŠ, ale nemohu s vámi souhlasit :­)
1. Poslední vzorec na https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Time_dilation#Simple_inference_of_velocity_time_dilation ­- pokud bude v=c, vyjde nekonečný čas. Pro pozorovatele pohybujícího se rychlostí světla čas neexistuje. To je samozřejmě jen teoretická úvaha, protože hmotný pozorovatel nikdy rychlosti světla nedosáhne.
2. Autor sám přiznává, že jeho video tento problém neřeší: ­'I­'ve taken liberties with certain things like ­[...­] ignoring the laws of relativity concerning what a photon actually ­"sees­" or how time is experienced at the speed of light­'
Ono přeci jen video o nulovém čase by nemělo takový úspěch :)
Komentář z 26.9.2017 s hodnocením 0:
Jasně, neschopnost jít s dobou je bohužel vlastní hudebnímu, filmovému i jiným mediálním průmyslům.

Kvantita u hudby zásadně vzrostla, s tím souhlasím, s kvalitou bych nesouhlasil, mám osobně opačný dojem, ale to je věc názoru a žánru, kde se člověk pohybuje.

Jen se mi opravdu nezdá, že kdyby pirátství najednou z nějakého důvodu ­"přestalo fungovat­" ­(např. by riziko z něho bylo pro naprostou většinu neakceptovatelné­), tak že by zisky z hudby­/filmů nešly nahoru. Lidé, co znám, pirátí většinou z pohodlnosti, možná začnou poslouchat méně hudby a sledovat méně filmů, ale nepřestanou úplně.

Jinak jde možná o mou sociální bublinu, ale většina lidí, co znám, nesleduje TV vysílání. A když už sledují, tak jen pár kanálů. Kabelovku má málokdo, většinou jen jako vedlejší produkt balíčku s Internetem. Na TV podle mě dneska koukají už jen starší lidé a maminy na mateřské...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 6.11.2018 s hodnocením -1:
Hodnota těžby je v běhu ekosystému a evidentně jsou lidé, co jsou ochotni ji platit. Banky také spotřebovávají energii na to, aby přesouvaly peníze tam a zpátky.
Nicméně souhlasím, že spotřevovaná energie je zbytečně vysoká. A nejsem sám, proto existují Proof of Stake měny a měny nepoužívající blockchain ­(nano, iota a další­).
Komentář z 25.9.2017 s hodnocením -1:
Studii jsem sice nečetl, jen článek, ale mně třeba závěry překvapují. Za dvacet let, co má skoro každý doma internet, klesly příjmy z hudby o polovinu, viz třeba:
https:­/­/www.digitalmusicnews.com­/2014­/08­/26­/music­-industry­-1973­-2013­/

Co se filmů týče, dřív se sice taky kopírovaly videokazety a DVD, ale pořád si je velké množství lidí kupovalo, nebo půjčovalo v půjčovnách. Dnes v mém okolí znám možná tak 10 % lidí, co za filmovou produkci platí ­(mimo občasnou návštěvu kina­).

Ze své vlastní zkušenosti bych tedy řekl, že kdyby pirátství neexistovalo, příjmy by byly opět nahoře. Čímž rozhodně nechci obhajovat nějaké další pravomoce státu.