www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU

Valve i jiní dostávají pokutu za geoblocking v EU
, , aktualita
Evropská komise se rozhodla potrestat společnost Valve i další firmy za geoblocking v Evropské Unii. Jde i o několikamilionové pokuty za to, že nám firmy v rámci EU znemožňují nakupovat software za ceny platící v jiných zemích. 
K oblíbeným
reklama
Je naprosto běžné, že firmy nabízejí software včetně her za různé ceny, které platí v různých zemích. Například hry v některých zemích Jižní Ameriky bývají častokrát výrazně levnější, ale my toho obvykle využít nemůžeme, neboť prodejci takové nákupy z ostatních zemích nepovolují, a to z očividných důvodů. Ovšem v rámci Evropské Unie by takové praktiky fungovat neměly, ale evidentně fungují, neboť prodejci nyní obdrželi od Evropské komise příděl pokut. 
 
 
Pokutu obdržely konkrétně společnosti Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media a ZeniMax, a to ve výši 340.000, 396.000, 2.888.000, 977.000 a 1.664.000 eur, přičemž ve všech těchto případech byly původní částky sníženy o 10 až 15 procent díky tomu, že firmy s EK spolupracovaly. Společnost Valve však spolupráci odmítla, a tak obdržela pokutu v plné výši 1,6 milionu eur. 
 
Pokuty se tak těžko dají označit za tak vysoké, aby (zvláště) Valve opravdu bolely, ostatně herní trh v Evropě je velice významný a dosahuje hodnoty přes 17 miliard eur. Nicméně EK mluví o tom, že udělené pokuty mají posloužit především jako připomínka toho, že v rámci Evropské Unie je geoblocking zakázaný, neboť porušuje práva zákazníků a neodpovídá strategii EU Digital Single Market. 
 
V případě firmy Valve také EK uvádí, že ta dostala pokutu i konkrétně za to, že blokovala na Steamu aktivaci klíčů her zakoupených v některých východo a stredoevropských zemích včetně České republiky, Polska, Maďarska, Rumunska, Estonska, Litvy, Lotyšska i Slovenska. Jde tak o případy, kdy si lidi typicky ze zemí západní Evropy koupili hry ve verzích obchodů pro tyto země, ovšem poté si je nemohli aktivovat. 
 
Evropská komise také uvádí, že vybrané pokuty budou použity k tomu, aby byli odškodněni ti, kteří byli postupem označených společností poškozeni, což platí pro jednotlivce i firmy či organizace, a to dle těchto pravidel. To ale znamená, že dotyčný musí k tomuto účelu oslovit soud ve své zemi. 
 
Zdroj: europa.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů