www.svethardware.cz
>
>
>

Valve odhaluje univerzální herní ovladač pro Steam Machines

Valve odhaluje univerzální herní ovladač pro Steam Machines
, , aktualita
Novinku o nových počítačích Valve Steam Machines následuje další zpráva, která odhaluje třetí dílek skládačky, kterou si pro nás tato softwarová firma zaměřená na počítačové hry připravila. Jedná se o univerzální herní ovladač Steam Controller,...
K oblíbeným
reklama
Novinku o nových počítačích Valve Steam Machines následuje další zpráva, která odhaluje třetí dílek skládačky, kterou si pro nás tato softwarová firma zaměřená na počítačové hry připravila. Jedná se o univerzální herní ovladač Steam Controller, jenž má za sebou rok vývoje a integruje v sobě dva trackpady, nějaká ta tlačítka, dotykovou obrazovku a také hmatovou odezvu. Příchod takového ovladače není žádným překvapením, protože počítače Steam Machines budou určeny pro obývací pokoje a již dříve jsme se dozvěděli, že přijdou s vlastními periferiemi. Steam Controller tak asi nebude jediným v nabídce.

Valve věří, že jejich nový ovladač překoná propast mezi stolem s klávesnicí a myší a gaučem. Určený bude i pro starší tituly z nabídky Steamu a ovládat s ním prý půjdou veškeré žánry, což je přinejmenším odvážné tvrzení.

Steam Controller spoléhá především na dva své kulaté trackpady s vysokým rozlišením určené pro hráčovy palce, které fungují také jako jedna velká tlačítka. Dle popisu jejich funkcí využijeme levý trackpad pro pohyb jako náhradu kláves ASDW a levým se budeme rozhlížet, čili jde o náhradu myši. Pak máme u každého trackpadu dvě tlačítka as různými funkcemi, pro ukazováky jsou připraveny také ovladače připravené plnit funkce tlačítek myši i kolečka a spodní strana ovladače má také nést tlačítka. Dotyková obrazovka se pak logicky přizpůsobí dané hře a nabídne příslušné funkce.

Dá se říci, že stejný způsob ovládání, tedy co se týká trackpadů a pohybu, nabízejí také některé 3D hry pro tablety či mobilní telefony, například Minecraft. Jde o použitelné ovládání, ale že by PC hráči dobrovolně za něco takového vyměnili klávesnici a myš, to se nechce moc věřit. Valve spoléhá na to, že nás přesvědčí velká obrazovka televizoru a pohodlí obývacího pokoje.

Dodatečná hmatová odezva Steam Controlleru má zde nahradit to, co chybí trackpadům. Zde se Valve nechtěl spoléhat pouze na vibrace a vsadil na dva elektromagnety, jeden pro každý trackpad. S dotykovými ploškami budou moci hýbat a vibrovat (dokonce je zvládnou i rozezvučet), přičemž otázkou pak je, jak toto přispěje k přesnému ovládání pohybu.

Vestavěný dotykový displej, který stejně jako trackpady funguje jako velké tlačítko využívající fyzický spínač, jímž potvrdíme konečnou volbu. Displej pak může zobrazit dodatečné informace jako radar, mapu, zkrátka všechno možné, na co mu bude stačit rozlišení. Obsah displeje pak má být formou OSD v případě potřeby duplikován na hlavní obrazovce, aby z ní hráč nemusel spustit očit.

Celkově je tu pak 16 tlačítek, Valve také slibuje, že ovladač může pracovat v základním režimu, kdy se hře představí jednoduše jako klávesnice a myš, k čemuž bude nabídnuta také konfigurační utilita s výběrem profilů. Funkce ovladače budou plně k dispozici pro úpravu, takže jej můžeme považovat za "otevřený".

Na trh se má Steam Controller dostat společně se Steam Machines, čili někdy v příštím roce.

Zdroj: TZ Valve - SteamOS
reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek