www.svethardware.cz
>
>
>

Valve řeší zmatek ve Steam Early Access

Valve řeší zmatek ve Steam Early Access
, , aktualita
Služba Steam Early Access dávající zákazníkům přístup k vyvíjeným hrám přinesla řadu problémů, mezi něž patřily falešné sliby i vyložené podvody, které obraly řadu uživatelů o peníze. Nyní se to Valve snaží řešit.
K oblíbeným
reklama
Služba Early Acces na Steamu běží již nějakých 18 měsíců a umožňuje vývojářům prodávat dosud nedokončené herní tituly, díky čemuž se nedočkaví zákazníci mohou de facto stát účastníky vývojového procesu. Ovšem postupem času bylo pro ně stále těžší rozlišit, zda je daný titul v aktuálním stavu vhodnou investicí, čehož začali využívat různí nepoctivci. Ti nabízeli tituly, jež někdy ani neměli v úmyslu dokončit, k čemuž využívali falešné sliby o tom, co daná hra bude umět a co nabídne.

Společnost Valve se tak rozhodla zakročit a připravit doporučení a pravidla ohledne Early Access Games. Valve tak od vývojářů vyžaduje, aby při prodeji klíčů ke hrám mimo platformu Steam zdůrazňovali, že jde o zatím nedokončený titul. Na různých stránkách se totiž prodávaly hry, které se tvářily jako dokončené a nikde nebyla ani zmínka o tom, že jde o součást služby Early Access. Vedle toho by vývojáři měli to samé zmiňovat i v rozhovorech, jiné propagaci, tedy prostě všude, kde o daném titulu padne zmínka. Dá se předpokládat, že pokud to vývojáři poruší, bude následovat postih.

Dále bylo doporučeno, aby se vývojáři vyvarovali slibování něčeho, co je očividně nejasné. To je třeba přesné datum dokončení hry, která je zatím v raném stádiu vývoje a ujištění, že po ní určitě budou následovat datadisky, různá vylepšení, apod. Zákazníci by si měli pořizovat titul na základě toho, v jakém stavu se aktuálně nachází, což je logické, však si nekupujeme sliby.

Máme tu i čtyři jasná pravidla, jež jsou celkem jasná a logická, ale očividně ne všem:
  • Nedávejte titul do Early Access, pokud je jeho příští vývoj závislý na financích získaných prodejem v této službě
  • Ujistěte se, že všude udáváte realistické cíle a informace
  • Nedávejte do Early Access titul, který zatím nelze hrát (tedy ani technologická dema)
  • Nedávejte titul do Early Access, pokud byl jeho vývoj již ukončen

Valve však ani tak nebude moci zaručit, že zákazník investuje do titulu, který bude opravdu dokončen a přinese to, co slíbí.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek