www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR
, , aktualita
Letos v březnu oznámilo Valve spolupráci s HTC na novém headsetu pro virtuální realitu a už zde jsou funkční prototypy pro vývojáře, znamená to, že se v brzké době dočkáme herních titulů a filmů pro SteamVR?
K oblíbeným
reklama
Spolu s představením nového HTC One M9 na březnové konferenci HTC oznámilo spolupráci s Valve na novém headsetu pro virtuální realitu. Toto zařízení se hned přidalo k dalším čekatelům na uvedení na trh. Teď ale začíná pravý boj. SteamVR headsety jsou rozesílány po celém světě, aby mohly posloužit vývojářům.

Ti se začali sepisovat na dlouhý seznam již krátce po představení headsetu a nezdá se, že by jich bylo málo. To okomentoval Chet Faliszek na Steam Communiy Forums: "Tato první vlna [dodávek] zahrnuje široký okruh vývojářů od velkých filmových studií nebo herních vývojářů světové úrovně až po malé týmy, které pracují na svém prvním projektu."

"Budeme pokračovat s dodávkami dalším vývojářům přes jaro i léto. Zásilka obsahuje samotný headset, 2x Lighthouse, 2x bezdrátový ovladač pro SteamVR, různé kabely, návody a zkrátka vše další, co je potřebné pro vývojáře, aby mohli headset. používat To umožní vývojářům zaměřit se na uživatele, kteří velmi podobný obsah dostanou později v tomto roce."

Pokus jste zatím nepochytili, co to je Lighthouse, nezoufejte, jedná se o specifikum SteamVR. Jsou to základny, které pomocí 32 senzorů snímají každý pohyb uživatele a tyto pohyby jsou následně zpracovávány do hry. To činí hru realističtější, umožňuje to například hýbat s předměty ve virtuálním světě.

I když Valve říká, že by se SteamVR měl začít prodávat ještě letos, není pevně určen termín, kdy se tak stane. To je sice zvláštní, nebylo oznámeno žádné zpoždění, ale asi si HTC s Valve chtějí nechat případný prostor pro vyřešení nedostatků, které se mohou objevit na poslední chvíli. Jako možnost se jeví i to, že prodej bude oznámen, až když začne. I samotný SteamVR byl oznámen nečekaně. Nezbývá než si počkat.

Zdroj: KitGuru.net
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář