www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR
, , aktualita
Letos v březnu oznámilo Valve spolupráci s HTC na novém headsetu pro virtuální realitu a už zde jsou funkční prototypy pro vývojáře, znamená to, že se v brzké době dočkáme herních titulů a filmů pro SteamVR?
K oblíbeným
reklama
Spolu s představením nového HTC One M9 na březnové konferenci HTC oznámilo spolupráci s Valve na novém headsetu pro virtuální realitu. Toto zařízení se hned přidalo k dalším čekatelům na uvedení na trh. Teď ale začíná pravý boj. SteamVR headsety jsou rozesílány po celém světě, aby mohly posloužit vývojářům.

Ti se začali sepisovat na dlouhý seznam již krátce po představení headsetu a nezdá se, že by jich bylo málo. To okomentoval Chet Faliszek na Steam Communiy Forums: "Tato první vlna [dodávek] zahrnuje široký okruh vývojářů od velkých filmových studií nebo herních vývojářů světové úrovně až po malé týmy, které pracují na svém prvním projektu."

"Budeme pokračovat s dodávkami dalším vývojářům přes jaro i léto. Zásilka obsahuje samotný headset, 2x Lighthouse, 2x bezdrátový ovladač pro SteamVR, různé kabely, návody a zkrátka vše další, co je potřebné pro vývojáře, aby mohli headset. používat To umožní vývojářům zaměřit se na uživatele, kteří velmi podobný obsah dostanou později v tomto roce."

Pokus jste zatím nepochytili, co to je Lighthouse, nezoufejte, jedná se o specifikum SteamVR. Jsou to základny, které pomocí 32 senzorů snímají každý pohyb uživatele a tyto pohyby jsou následně zpracovávány do hry. To činí hru realističtější, umožňuje to například hýbat s předměty ve virtuálním světě.

I když Valve říká, že by se SteamVR měl začít prodávat ještě letos, není pevně určen termín, kdy se tak stane. To je sice zvláštní, nebylo oznámeno žádné zpoždění, ale asi si HTC s Valve chtějí nechat případný prostor pro vyřešení nedostatků, které se mohou objevit na poslední chvíli. Jako možnost se jeví i to, že prodej bude oznámen, až když začne. I samotný SteamVR byl oznámen nečekaně. Nezbývá než si počkat.

Zdroj: KitGuru.net
reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů