www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR

Valve vývojářům už rozesílá SteamVR
, , aktualita
Letos v březnu oznámilo Valve spolupráci s HTC na novém headsetu pro virtuální realitu a už zde jsou funkční prototypy pro vývojáře, znamená to, že se v brzké době dočkáme herních titulů a filmů pro SteamVR?
K oblíbeným
reklama
Spolu s představením nového HTC One M9 na březnové konferenci HTC oznámilo spolupráci s Valve na novém headsetu pro virtuální realitu. Toto zařízení se hned přidalo k dalším čekatelům na uvedení na trh. Teď ale začíná pravý boj. SteamVR headsety jsou rozesílány po celém světě, aby mohly posloužit vývojářům.

Ti se začali sepisovat na dlouhý seznam již krátce po představení headsetu a nezdá se, že by jich bylo málo. To okomentoval Chet Faliszek na Steam Communiy Forums: "Tato první vlna [dodávek] zahrnuje široký okruh vývojářů od velkých filmových studií nebo herních vývojářů světové úrovně až po malé týmy, které pracují na svém prvním projektu."

"Budeme pokračovat s dodávkami dalším vývojářům přes jaro i léto. Zásilka obsahuje samotný headset, 2x Lighthouse, 2x bezdrátový ovladač pro SteamVR, různé kabely, návody a zkrátka vše další, co je potřebné pro vývojáře, aby mohli headset. používat To umožní vývojářům zaměřit se na uživatele, kteří velmi podobný obsah dostanou později v tomto roce."

Pokus jste zatím nepochytili, co to je Lighthouse, nezoufejte, jedná se o specifikum SteamVR. Jsou to základny, které pomocí 32 senzorů snímají každý pohyb uživatele a tyto pohyby jsou následně zpracovávány do hry. To činí hru realističtější, umožňuje to například hýbat s předměty ve virtuálním světě.

I když Valve říká, že by se SteamVR měl začít prodávat ještě letos, není pevně určen termín, kdy se tak stane. To je sice zvláštní, nebylo oznámeno žádné zpoždění, ale asi si HTC s Valve chtějí nechat případný prostor pro vyřešení nedostatků, které se mohou objevit na poslední chvíli. Jako možnost se jeví i to, že prodej bude oznámen, až když začne. I samotný SteamVR byl oznámen nečekaně. Nezbývá než si počkat.

Zdroj: KitGuru.net
reklama
Nejnovější články
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře