www.svethardware.cz
>
>
>
>

Větrná turbína z 3D tiskárny poskytne až 300 W

Větrná turbína z 3D tiskárny poskytne až 300 W
, , aktualita
Kickstarter hostí další zajímavý projekt, který se tentokrát týká zelené energie. Cílem AirEnergy3D je pomocí 3D tiskárny vytvořit větrnou turbínu, již by si mohli zájemci doma reprodukovat. Její výkon má dosáhnout až 300 W.
K oblíbeným
reklama
Projekt AirEnergy3D (AE3D) se tedy dá zařadit mezi otevřené, neboť cílem je, aby si uživatelé mohli sami doma na své 3D tiskárně vytvořit alespoň část celkového produktu. Za projektem stojí polský výrobce 3D tiskáren, společnosti Omni3D, která odstartovala kampaň na Kickstarteru. Hotová mobilní větrná turbína se pak má uplatnit především ve vývojových zemích.

Případně bychom si ji mohli sbalit s sebou na cesty do přírody či prostě tam, kde není k dispozici elektřina, protože má být prý velmi skladná a snadno rozložitelná a složitelná. Skládat se bude ze základny s potřebnou elektronikou a ze samotné turbíny vybavené třemi lopatkami. Při vhodném počasí pak má tento systém zajistit až 300 W energie, což na chladicí zařízení nebo vařič stačit nebude, ale notebook či osvětlení tím nakrmíme spolehlivě.

Projekt již našel své drobné investory, kteří se mají svých hotových větrných elektráren dočkat někdy v únoru v příštím roce. Za to zaplatili celkem 299 liber, čili cca 10.500 Kč, přičemž počet modelů plánovaných pro první várku je prý velmi omezený. Nicméně k dispozici budou plány a plná dokumentace, takže kdo bude mít zájem a příslušné schopnosti, bude si moci svou malou elektrárnu vyrobit sám.


Firma Omni3D také slíbila, že na každých 2500 liber získaných v rámci projektu AirEnergy3D pošle jeden kus vybrané africké vesnici. Získané finanční prostředky mají ale napomoci především k tomu, aby firma dokončila vývoj a nastartovala výrobu. Ovšem není vůbec jisté, zda bude někdy odstartována produkce ve velkých sériích. Prozatím je cílem vybrat 19.000 liber, na což má Omni3D ještě 28 dní a už nyní je v půlce.

Zdroj: Hexus.net

reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů