reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VIA a pasivně chlazený systém AMOS-3003

29.4.2014, Jan Vítek, aktualita
VIA a pasivně chlazený systém AMOS-3003
Společnost VIA se stále spoléhá na své vlastní procesory, i když jinak stojí ve stínu firem Intel a AMD jako třetí výrobce procesorů typu x86. Zaměřuje se ale na specializované systémy, mezi něž patří i nový AMOS-3003.
VIA AMOS-3003 můžeme označit za průmyslový barebone, který rozhodně není určen do obývacího pokoje, kde by se usadil po boku další elektroniky. Jedná se o pasivně chlazený systém ježící se porty, který je založen na základní desce VIA EPIA-P910 formátu Pico-ITX.

Na desce je nainstalován 1,2GHz procesor VIA Nano X2 patřící do E-Series, který je vybaven dvěma jádry a pak tu máme čipovou sadu VIA VX11H, nebo jak ji výrobce nazývá - MSP (Media System Processor). Počítač pak nabídne dvě gigabitová síťová rozhraní s podporou Wake on LAN, volitelné Wi-Fi, GPS a také dvě pozice pro SIM s 3G připojením, takže je zřejmé, že je počítač určen i pro mobilní nasazení, třeba v automobilech. Počítač je také připraven pro modul mSATA nebo také standardní 2,5" HDD či SSD a instalovat do něj můžeme až 8 GB paměti DDR3-1333 MHz. Uvnitř jsou pak také navíc dva konektory Mini PCIe.

Na zadní straně PC najdeme jeden port HDMI, D-Sub, dva USB 3.0 i 2.0, dva RJ-45 gigabitového Ethernetu, tři audio konektory, vypínač, napájecí konektor a kontrolky. Na levém boku pak máme devítipinový D-Sub pro 8bitové GPIO a také tři sériové porty a přední panel nese čtyři anténní konektory.

VIA AMOS-3003 dále podporuje operační systémy Windows 7 a 8, WES7 a také Linuxové systémy. Pro koncové zákazníky je také k dispozici hardwarová a softwarová podpora včetně toolkitu SMART ETK, díky čemuž mají možnost tvořit hotové systémy a rychle je dostat na trh.

Zdroj: TZ VIA
reklama