reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

VIA Apollo KT400 se začíná rozšiřovat

, , článek
VIA Apollo KT400 se začíná rozšiřovat
Společnost FIC velice brzy uvede novou základní desku postavenou na „nové“ čipové sadě VIA Apollo KT400. Podívali jsme se na dostupné informace o této přicházející novince pro platformu Socket A.
VIA Apollo KT400 se začíná rozšiřovat
Ptáte se proč píši o nové čipové sadě VIA Apollo KT400 v uvozovkách ? Ona totiž ani moc nová není, původně měla podporovat technologii DDR400. Ta však není oficiálně uznaná sdružením JEDEC a tak od podpory neoficiální technologie dala VIA Technologies obrazně řečeno „ruce pryč“.

Vraťme se, ale zpátky k základní dece FIC AN19. Ta byla od počátku prezentována v roadmapách jako, cituji: „AN19 – začátek července, VIA KT400, SouthBridge 8235, K7, 200/266 MHz FSB, 3x DDR400, AGP 8x, 6x PCI, USB 2.0, Serial ATA, LAN, audio 5.1/SPDIF, SC/SD/MMC/MS“ (celou roadmapu pak naleznete zde). Co se týká DDR400 tak jsem se již zmínil a o AGP 8x jsem zatím nenašel žádnou zmínku. Osobně to však považuji za téměř jistou věc.

Další informace o šesti PCI slotech si můžete ověřit podle obrázku. Co se týká USB 2.0 pak tento řadič je běžnou součástí SouthBridge čipu VIA VT8235, kterým bude tato čipová sada vybavena. No k informaci o Serial ATA řadiči si dovolím odcitovat jeden zahraniční server: „ The FIC AN19 is based on the latest VIA KT400 chipset. Comes with on-board Realtek LAN, USB 2.0 and serial ATA RAID support“.Obr. 1 – Základní deska FIC AN19
klikněte pro zvětšení

Na závěr si dovolím malou osobní spekulaci. V říjnu by se měly objevit procesory Athlon XP s FSB 166 MHz (333 MHz v režimu DDR) a tak předpokládám, že VIA Apollo KT400 přijde s oficiální podporou této sběrnice - nechme se ale překvapit. Doufám, že vám budeme moci velice brzy přinést recenzi této bezesporu zajímavé základní desky.

reklama
reklama
reklama