reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VIA Apollo KT400 se začíná rozšiřovat

13.8.2002, Štěpán Mrázek, článek
VIA Apollo KT400 se začíná rozšiřovat
Společnost FIC velice brzy uvede novou základní desku postavenou na „nové“ čipové sadě VIA Apollo KT400. Podívali jsme se na dostupné informace o této přicházející novince pro platformu Socket A.
Ptáte se proč píši o nové čipové sadě VIA Apollo KT400 v uvozovkách ? Ona totiž ani moc nová není, původně měla podporovat technologii DDR400. Ta však není oficiálně uznaná sdružením JEDEC a tak od podpory neoficiální technologie dala VIA Technologies obrazně řečeno „ruce pryč“.

Vraťme se, ale zpátky k základní dece FIC AN19. Ta byla od počátku prezentována v roadmapách jako, cituji: „AN19 – začátek července, VIA KT400, SouthBridge 8235, K7, 200/266 MHz FSB, 3x DDR400, AGP 8x, 6x PCI, USB 2.0, Serial ATA, LAN, audio 5.1/SPDIF, SC/SD/MMC/MS“ (celou roadmapu pak naleznete zde). Co se týká DDR400 tak jsem se již zmínil a o AGP 8x jsem zatím nenašel žádnou zmínku. Osobně to však považuji za téměř jistou věc.

Další informace o šesti PCI slotech si můžete ověřit podle obrázku. Co se týká USB 2.0 pak tento řadič je běžnou součástí SouthBridge čipu VIA VT8235, kterým bude tato čipová sada vybavena. No k informaci o Serial ATA řadiči si dovolím odcitovat jeden zahraniční server: „ The FIC AN19 is based on the latest VIA KT400 chipset. Comes with on-board Realtek LAN, USB 2.0 and serial ATA RAID support“.Obr. 1 – Základní deska FIC AN19
klikněte pro zvětšení

Na závěr si dovolím malou osobní spekulaci. V říjnu by se měly objevit procesory Athlon XP s FSB 166 MHz (333 MHz v režimu DDR) a tak předpokládám, že VIA Apollo KT400 přijde s oficiální podporou této sběrnice - nechme se ale překvapit. Doufám, že vám budeme moci velice brzy přinést recenzi této bezesporu zajímavé základní desky.

reklama