reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

VIA ohlásila svůj první čtyřjádrový procesor

, , aktualita
VIA ohlásila svůj první čtyřjádrový procesor
Společnost VIA ohlásila, že do své nabídky zařadí čtyřjádrový x86 procesor, který má ze všech na světě nejnižší spotřebu, což této firmě můžeme vzhledem k jejím dalším produktům klidně věřit. Procesor dostal prosté označení VIA QuadCore...
VIA ohlásila svůj první čtyřjádrový procesor
Společnost VIA ohlásila, že do své nabídky zařadí čtyřjádrový x86 procesor, který má ze všech na světě nejnižší spotřebu, což této firmě můžeme vzhledem k jejím dalším produktům klidně věřit. Procesor dostal prosté označení VIA QuadCore a poskytnout nám má dobrý výkon pro multimédia i s využitím více displejů.Jeho TDP je 27,5 Wattů, což je o 21 procent lepší v porovnání s nejbližší konkurencí, ovšem také pracuje pouze na 1,2 GHz (popřípadě více). VIA by jej ráda viděla v nízkospotřebových PC nebo noteboocích, All-in-One PC či miniserverech.

VIA QuadCore kombinuje čtyři jádra Isaiah, ovšem podobně jako první čtyřjádrové procesory Intel má ve skutečnosti dvě dvoujádrová CPU na jedné destičce, takže to není nativní čtyřjádro. Jinak jde o plně 64bitový model, jenž podporuje Adaptive Overclocking, má 4 MB L2 cache a pracuje s 1333MHz sběrnicí V4. Dále tu je virtualizační technologie VIA VT, pak VIA PadLock pro akceleraci kódování pomocí AES a je vyráběn 40nm procesem, přičemž sám o sobě zabírá plochu 11 x 6 mm. VIA jej dává do pouzder NanoBGA2 s rozměry 21 x 21 mm a udává, že je pinově kompatibilní se staršími VIA Eden, VIA C7, VIA Nano E-Series a VIA Eden X2.

Zdroj: TZ VIA
reklama
reklama
reklama