www.svethardware.cz
>
>
>
>

Video: Minecraft lze hrát s HoloLens

Video: Minecraft lze hrát s HoloLens
, , aktualita
Microsoft na E3 ukázal, jak lze hrát Minecraft a Halo 5 s použitím HoloLens, výsledek je naprosto úchvatný. Zároveň se ale objevila zpráva, že HoloLens trpí vadou, kterou nelze odstranit v několika příštích letech.
K oblíbeným
reklama
Jak je všeobecně známo, v dnešní době existují dva základní typy headsetů, jež nám umožňují vidět něco, co prozatím existovalo jen na počítačové obrazovce. Prvním z nich je VR headset, ten zcela zakryje uživatelovy oči a zobrazuje se jen to, co pošle počítač, zde si můžeme vypsat třeba Project Morpheus, Oculus Rift nebo HTC Vive (= Steam VR).

Potom ale ještě existuje druhý typ, a to AR, tedy Augumented Reality headset, což je právě případ HoloLens. Tento headset neznemožňuji uživateli vidět okolní svět, ale jen před jeho oči umístí průhledný panel. Na něm se v reálném čase zobrazují počítačem vytvořené simulace, které jsou ale součástí reálného světa. Proč vám to ale vyprávím? Protože to je zásadní pro pochopení obrovské chyby, kterou HoloLens mají.

Když si nasadíte headset pro VR, budete si připadat jako v jiném světě. Obrazovka zařízení pokryje celé vaše zorné pole, takže vás doslova vtáhne do děje. U HoloLens je ale problém, technologie, jež na panelu, který máte před očima, promítá obraz, dokáže zabrat jen malou část vašeho zorného pole. Co to znamená v praxi? Sice uvidíte vše ve svém zorném poli, ale z toho bude počítačem vytvořený svět tvořit jen malou část obrazu.

Když budete mít nasazen headset HoloLens, tak uvidíte svět jako normálně a před sebou virtuální svět. Když budete mít okolo sebe různé virtuální předměty, tak je nebudete moci vidět, pokud se na ně nebudete dívat zpříma, i když víte, že tam jsou. A proč to je takový problém? Někdo by mohl říci, že stačí udělat konstrukční změnu a problém je vyřešen. Bohužel problém není ukryt v konstrukci, ale v samotné technologii, která neumožní širší zorné pole. Může trvat roky, než Microsoft přijde s jinou technologií, která bude schopná tento nedostatek odstranit.

Problém je, že tato chyba kazí celkový dojem ze světa, který HoloLens tvoří, v případě VR jste zcela pohlceni virtuální realitou. V případě rozšířené reality ale nikdy takto vtáhnuti nebudete, i když také nabídne zajímavé až dechberoucí funkce, které si ukážeme níže.

Na E3 totiž Microsoft prezentoval Minecraft v podobě, v jaké ho neznáte. Hráč si před diváky vzal HoloLens a chvíli jej hrál jen tak na stěně. Jako by tam bylo umístěné velké projekční plátno, jež tam ve skutečnosti nebylo. To bylo snímáno speciální kamerou, která měla taktéž "nasazené" HoloLens, aby mohla zprostředkovat, co hráč vidí.


Rozruch nastal, když si ale hráč umanul, že již nechce hrát v 2D světě a svět Minecraftu přesunul na stůl, a to pomocí hlasového ovládání, které se zdá být velmi důležité při práci s HoloLens. Na stole se mu zjevil krásný kostičkovaný svět Minecraftu v 3D podobě.

Tím ale ukázka nekončila, byl to spíše začátek. Následně totiž hráč mohl se světem Minecraftu dělat různé věci jako od oddalovat, přibližovat, nebo dokonce nakouknout s HoloLens dovnitř budov! Když jeho kolegyně ve světě Minecraftu začala chodit s vlastní postavou, mohl ji sledovat v reálném čase.

K tomu samozřejmě patřilo i to, že mohl libovolně pracovat s kostičkami herního světa nebo například tento herní svět ničit bleskem, který vytvořil slovním povelem.

Stejně tak bylo ukázáno i demo s Halo 5 Guardians, které můžete zhlédnout níže.


Zdroj: telegraph.co.uk

reklama
Nejnovější články
Ford investuje 50 mil. USD do Redwoodu, recyklační firmy od zakladatele Tesly Ford investuje 50 mil. USD do Redwoodu, recyklační firmy od zakladatele Tesly
Pokud má mít elektromobilita smysl, je potřeba vyřešit několik otázek. Jednou z nich je i recyklace akumulátorů. Automobilka Ford proto nedávno investovala do recyklační firmy Redwood Materials, kterou založil jeden ze zakladatelů Tesly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení
Evropská komise předložila návrh zákona, který by po výrobcích telefonů a jiných zařízení vyžadoval povinně nabíjecí port USB-C. Už tedy žádné micro USB nebo Lightning. Budou tak mít brzy i iPhony toto rozhraní?
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek17 komentářů