www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic Elite XG270QG: herní LCD s kvalitními barvami a G-Sync

ViewSonic Elite XG270QG: herní LCD s kvalitními barvami a G-Sync
, , aktualita
Společnost ViewSonic si připravila monitor Elite XG270QG, který na své 27palcové obrazovce nabídne rozlišení WQHD a slibuje také velice kvalitní reprodukci barev a rovněž vysokou obnovovací frekvenci řízenou pomocí G-Sync.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic Elite XG270QG by tak měl zaujmout hráče počítačových her s výbavou zahrnující kartu GeForce, kterým se bude hodit zároveň i monitor se slušnými barvami. Ostatně tento panel typu Nano IPS slibuje 98% pokrytí prostoru DCI-P3. Nabízí zobrazení 1,07 miliardy odstínů díky 8bitovému zpracování plus A-FRC. Výrobce k němu také nabídne instalovatelná boční stínítka, jak je vidět na první fotografii. Jde o volitelnou součást příslušenství. 
 
 
Dle výbavy zahrnující modul G-Sync je ale jasné, že jde především o herní náčiní už jen kvůli tomu, že tato výbava není levná a zákazník, který o ni nemá zájem, ji logicky nebude chtít platit. Máme tu rozlišení 2560 x 1440 s obnovovací frekvencí až 165 Hz v OC režimu, přičemž odezva GtG je také velice slušná, a to 1 ms. Maximální jas je ovšem 350 nit, což není nic úžasného a pak tu máme statický kontrast 1000:1, ale nevíme nic o rozsahu obnovovacích frekvencí. 
 
 
Mezi vstupy tohoto monitoru patří po jednom DisplayPortu 1.2 a HDMI 2.0, dále tu máme USB hub se třemi konektory verze 3.0 a také dvouwattové reproduktory. Podstavec monitoru umožní nastavení výšky a naklopení. Natočit obrazovku prý nezvládne, nicméně nic nám nebrání monitor otočit celý. O spotřebě se také specifikace nezmiňují. 
 
Do výbavy ovšem krom volitelných stínítek patří ještě držák pro kabel myši, aby se neválel po stole a také háček pro sluchátka. Na zadní straně pak najdeme RGB podsvícený kruh. 
 
Cena byla stanovena na 600 USD s dostupností od listopadu. 
 
Zdroj: ViewSonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů