www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic Elite XG270QG: herní LCD s kvalitními barvami a G-Sync

ViewSonic Elite XG270QG: herní LCD s kvalitními barvami a G-Sync
, , aktualita
Společnost ViewSonic si připravila monitor Elite XG270QG, který na své 27palcové obrazovce nabídne rozlišení WQHD a slibuje také velice kvalitní reprodukci barev a rovněž vysokou obnovovací frekvenci řízenou pomocí G-Sync.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic Elite XG270QG by tak měl zaujmout hráče počítačových her s výbavou zahrnující kartu GeForce, kterým se bude hodit zároveň i monitor se slušnými barvami. Ostatně tento panel typu Nano IPS slibuje 98% pokrytí prostoru DCI-P3. Nabízí zobrazení 1,07 miliardy odstínů díky 8bitovému zpracování plus A-FRC. Výrobce k němu také nabídne instalovatelná boční stínítka, jak je vidět na první fotografii. Jde o volitelnou součást příslušenství. 
 
 
Dle výbavy zahrnující modul G-Sync je ale jasné, že jde především o herní náčiní už jen kvůli tomu, že tato výbava není levná a zákazník, který o ni nemá zájem, ji logicky nebude chtít platit. Máme tu rozlišení 2560 x 1440 s obnovovací frekvencí až 165 Hz v OC režimu, přičemž odezva GtG je také velice slušná, a to 1 ms. Maximální jas je ovšem 350 nit, což není nic úžasného a pak tu máme statický kontrast 1000:1, ale nevíme nic o rozsahu obnovovacích frekvencí. 
 
 
Mezi vstupy tohoto monitoru patří po jednom DisplayPortu 1.2 a HDMI 2.0, dále tu máme USB hub se třemi konektory verze 3.0 a také dvouwattové reproduktory. Podstavec monitoru umožní nastavení výšky a naklopení. Natočit obrazovku prý nezvládne, nicméně nic nám nebrání monitor otočit celý. O spotřebě se také specifikace nezmiňují. 
 
Do výbavy ovšem krom volitelných stínítek patří ještě držák pro kabel myši, aby se neválel po stole a také háček pro sluchátka. Na zadní straně pak najdeme RGB podsvícený kruh. 
 
Cena byla stanovena na 600 USD s dostupností od listopadu. 
 
Zdroj: ViewSonic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek