Virgin Galactic odhalila interiér lodi SpaceShipTwo

Virgin Galactic odhalila interiér lodi SpaceShipTwo
, , aktualita
Společnost Virgin Galactic chce pro své vesmírné turisty především pohodlí a dokonalý zážitek. Tím se řídila při návrhu interiéru lodi SpaceShipTwo Unity, která se tak může pyšnit pohodlnými sedadly nebo dvanácti okny.
K oblíbeným
reklama
Společnost Virgin Galactic odhalila, jak bude vypadat interiér kosmické lodi SpaceShipTwo Unity, ve které by v budoucnu měli létat turisté na výlety do vesmíru při suborbitálních letech. Kabina lodi SpaceShipTwo Unity byla navržena tak, aby byl primárně zajištěn dokonalý výhled na planetu Zemi z vesmíru.

Virgin Galactic se při navrhování interiéru lodi spojila se Seymourpowell, designovou firmou z Velké Británie. Firma dostala za úkol navrhnout elegantní a zároveň progresivní koncept, který bude zaměřený především na zážitek zákazníků.
 

Jednotlivá sedadla v kabině se budou dát naklopit podle potřeby a budou vytvořeny z hliníku a uhlíkových vláken, aby vydržely velkou zátěž při letu. Na zadní straně sedadel budou umístěny obrazovky, které zobrazí aktuální data a informace o letu a také výstup z šestnácti HD kamer, které budou na lodi připevněny z vnější strany. Pasažéři, kteří budou chtít vidět planetu Zemi na vlastní oči, můžou využít některé z dvanácti oken, kterými bude loď vybavena. Kvůli stavu beztíže a pohybu pasažérů bude kabina zevnitř pokryta měkkými povrchy a také různými držadly, chybět nebude ani osvětlení navozující atmosféru a měnící se podle různých fází letu. V zadní části kabiny bude umístěno velké zrcadlo, vesmírní turisté tedy nebudou mít o zážitky nouzi a budou mít opravdu co sdílet na své sociální sítě. 
 

V červnu letošního roku SpaceShipTwo Unity dokončila úspěšně svůj další testovací klouzavý let, čímž se Virgin Galactic dostává zase o kousek blíž budoucnosti komerčních letů s turisty do vesmíru. Společnost totiž byla nucena projekt pozastavit po havárii SpaceShipTwo v roce 2014.

Prodej jízdenek byl obnoven v únoru tohoto roku, kdy společnost Virgin Galactic za zálohu činící 1000 amerických dolarů posunula zájemce o vesmírný turismus na začátek rezervační fronty. Samotné lístky do vesmíru byly původně naceněny na 250 000 amerických dolarů (téměř 5,6 milionů korun), cena se ale může zvyšovat.

Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek