Virgin Galactic odhalila interiér lodi SpaceShipTwo

Virgin Galactic odhalila interiér lodi SpaceShipTwo
, , aktualita
Společnost Virgin Galactic chce pro své vesmírné turisty především pohodlí a dokonalý zážitek. Tím se řídila při návrhu interiéru lodi SpaceShipTwo Unity, která se tak může pyšnit pohodlnými sedadly nebo dvanácti okny.
K oblíbeným
reklama
Společnost Virgin Galactic odhalila, jak bude vypadat interiér kosmické lodi SpaceShipTwo Unity, ve které by v budoucnu měli létat turisté na výlety do vesmíru při suborbitálních letech. Kabina lodi SpaceShipTwo Unity byla navržena tak, aby byl primárně zajištěn dokonalý výhled na planetu Zemi z vesmíru.

Virgin Galactic se při navrhování interiéru lodi spojila se Seymourpowell, designovou firmou z Velké Británie. Firma dostala za úkol navrhnout elegantní a zároveň progresivní koncept, který bude zaměřený především na zážitek zákazníků.
 

Jednotlivá sedadla v kabině se budou dát naklopit podle potřeby a budou vytvořeny z hliníku a uhlíkových vláken, aby vydržely velkou zátěž při letu. Na zadní straně sedadel budou umístěny obrazovky, které zobrazí aktuální data a informace o letu a také výstup z šestnácti HD kamer, které budou na lodi připevněny z vnější strany. Pasažéři, kteří budou chtít vidět planetu Zemi na vlastní oči, můžou využít některé z dvanácti oken, kterými bude loď vybavena. Kvůli stavu beztíže a pohybu pasažérů bude kabina zevnitř pokryta měkkými povrchy a také různými držadly, chybět nebude ani osvětlení navozující atmosféru a měnící se podle různých fází letu. V zadní části kabiny bude umístěno velké zrcadlo, vesmírní turisté tedy nebudou mít o zážitky nouzi a budou mít opravdu co sdílet na své sociální sítě. 
 

V červnu letošního roku SpaceShipTwo Unity dokončila úspěšně svůj další testovací klouzavý let, čímž se Virgin Galactic dostává zase o kousek blíž budoucnosti komerčních letů s turisty do vesmíru. Společnost totiž byla nucena projekt pozastavit po havárii SpaceShipTwo v roce 2014.

Prodej jízdenek byl obnoven v únoru tohoto roku, kdy společnost Virgin Galactic za zálohu činící 1000 amerických dolarů posunula zájemce o vesmírný turismus na začátek rezervační fronty. Samotné lístky do vesmíru byly původně naceněny na 250 000 amerických dolarů (téměř 5,6 milionů korun), cena se ale může zvyšovat.

Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář