Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vmull

| TV Freak
Registrace: 26.10.2007
Komentářů: 22, score 0.4 | TV Freak: 13/0.7
Účast v Expertiádách: 26 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 4 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 3.9.2014 s hodnocením +4:
jsou bohužel v tomto článku. Sice chápu, že pisatel je zastáncem cloudových řešení, ale přesto to s těmi tvrzeními přehání. Např. s tím heslem ­- kolik lidí si bude schopno pamatovat takhle vygenerované heslo, aniž by si ho zapsala? Jeden z tisíce ? Ani to ne. Proto je tahle argumentace nesmyslná ­- heslo má být dostatečně dlouhé a dostatečně mnemotechnické na zapamatování ­- tedy rozhodně ne tenhle uvedený slepenec znaků.
Závěrečná otázka tomu ovšem nasazuje korunu ­- ono totiž v tomto případě nejde o ztrátu dat, ale o jejich zneužití a to je opravdu, ale opravdu, o nečem jiném :­-­). Pokud budu mít data na externím domácím disku, který si jednou za čas připojím přímo k PC ­(ideálně nepřipojenému k internetu­), a nikde jinde, tak sice mám opravdu vyšší riziko ztráty dat než v cloudu, ale nekonečně menší riziko zneužití ­- tedy že se mi někdo z druhé zemské polokoule na ten disk nabourá a něco ­- v tomto případě fotografie ­- zneužije.
Komentář z 22.4.2020 s hodnocením +1:
ad a­) ­- HDR 10+ nepřehraje. 4K nebo ne, vždy jen 8bit. Chybí HW akcelerace.
ad b­) ­- podívejte se prosím na jakýkoliv eshop na kategorii minipočítačů ­(někde je o jako mini PC ­- ale je to totéž­). Rád bych věděl, co do tak velké lednice dáte.
Komentář z 3.9.2014 s hodnocením +1:
Dobrý den,

děkuji za odpověď a chtěl bych jen doplnit pár poznámek. Bohužel moje zkušenosti s hesly uživatelů jsou dlouhodobě špatné. Nejhorší situace je právě tam, kde se uplatňují pokud možno všechny a v co největší míře bezpečnostní politiky, vymyšlené před mnoha lety a pro anglosaské prostředí. Chápu, že pokud mám abecedu 26 znaků, tak je vhodné, aby heslo nebylo vytvořeno jen z nich, ale aby tam byla i číslice případně nějaký další znak. Co nechápu je, proč v heslech, kde je povolena a běžně se používá čeština, má být nutné totéž ­(vždyť se znaky s interpunkcí má abeceda o 20 znaků víc ­- počítám i německé přehlásky, které jsou přes mrtvé klávesy na české klávesnici běžně k napsání­) a tedy bohatě tyto požadavky splní. Pro prolomení hesla je přece naprosto jedno, jestli je tam řží nebo $#8, jenom ta první trojice je pro běžného člověka lépe zapamatovatelná.
Naprosto klasický způsob, jak si hesla zapamatovat a přitom nemít všechna stejná, je mít a pamatovat si konstrukci hesla a nikoliv heslo samo. Heslo pak může být věta s určitým typem konstrukce. Obavy ze slovníkových útoků se dají lehce odmítnout rozumným vypouštěním nebo nahrazováním mezer, případně přesmyčkou.
Moje zkušenost s ukládáním si hesel do jednoho souboru, který je šifrován, není vůbec jednoznačná ­- už jsem se setkal s tím, že takovýto ­"heslář­" zůstal otevřený na obrazovce uživatele, který si odskočil na kávu apod. a proto to nedoporučuji. Mluvím o běžném uživateli bez hlubších znalostí IT.

S tím zneužitím dat ­- ano, máte pravdu, ovšem já to vztáhl jen a jen k tomuto případu a článku, tedy ke zcizení a zpronevěře dat přes cloudové služby ­- a sám uvádíte, že prostě některé služby ­(iBackup­) nebyly dostatečně zabezpečeny další autentizací, takže mohlo dojít k prolomení i v případě, že by uživatelé vícefaktorovou autentizaci použili. Tohle je už ovšem přímo vina zabezpečení dat v tomto cloudu. Můžeme pochopitelně diskutovat o tom, že si dotyční nemají takovéto fotografie pořizovat ­- ale ono nejde jen o fotografie ­- prostě, každý má důvěrná data, která nechce zveřejnit ­(ať už osoby nebo firmy­) a otázka nezní mít ta data nebo ne ­(tedy požizovat nebo nepořizovat ty fotografie­), ale zda povolit pro tato data umístění v cloudu nebo ne, resp. vůbec cloud využívat. To si myslím, že ukáže teprve budoucnost, ovšem tyto aféry určitě nepřesvědčí vedení firmy, že by svá důvěrná data měly do cloudu umisťovat.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.3.2021 s hodnocením -1:
sice by bylo ideální, aby třeba AMD nebo někdo další postavil továrnu na výrobu čipů i v Evropě ­(ideálně dvě­) ­- myslím, že zrovna u nás je stabilní podloží kde zemětřesení v podstatě nehrozí, ale i Polsku, na Slovensku, Maďarsku a v dalších zemích ­- ale bohužel takovéhle investice se zřejmě nedočkáme. Třeba by mohl Vyskočil zajet znovu na Tchajwan a dohodnout něco takového s TSMC. Každopádně čím víc, tím lépe.
Komentář z 13.11.2017 s hodnocením -1:
a taky bez optického zvukového výstupu ­- tak to je snad blábol.
Předpokládám, že testy multimédií byly jen na sdílení disků, max. překódování jednoduchého videa a sdílení na mobil. Složitější překódování to samozřejmě nezvládne a nezachrání to ani další paměť.
NAS za tuhle cenu s těmito konektory a určením ­- no, do domácnosti určitě ne a do firmy při max. 4 sdíleních taky ne. Tak nevím, k čemu tahle konfigurace je.
Komentář z 25.8.2016 s hodnocením -1:
Většina PC je ve firemní sféře. Linux se tam neprosazuje hlavně proto, že pro desktopy není zajištěna garantovaná podpora. Málokterá firma si nasadí na 200 PC systém, ke kterému nemá smluvně zajištěnou podporu externí firmy.