www.svethardware.cz
>
>
>

Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn

Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
, , aktualita
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
K oblíbeným
reklama
Oblast Vnitřního Mongolska je oblíbena těžaři už na konci února ohlásila, že je ze svého území hodlá brzy vypudit. Rozhodla tak místní Vývojová a reformní komise, jejíž nový plán má teprve vstoupit v platnost, a to nejpozději letos v dubnu. Cílem je především to, aby se snížila spotřeba elektřiny v tomto regionu, který se spoléhá především na uhelné elektrárny. Zakázána bude přitom těžba stávajících kryptoměn, ale také veškeré "nové kryptoměnové projekty". 
 
 
Už loni označil server Wired Vnitřní Mongolsko za jednu z hlavních oblastí Číny, kde se těží kryptoměny. Další takovou je Sečuán, ovšem tam mohou těžaři využívat levnou energii vodních elektráren, zatímco v Mongolsku se kvůli nim pálí uhlí. Nicméně ani Sečuán v tomto ohledu není v těžbě úplně "zelený", neboť Bitcoin s vysokou hodnotou, kterou aktuálně vskutku má, umožní těžbu i v období, kdy je tamní elektřina dražší. Místní vodní elektrárny totiž nefungují celoročně, ale spoléhají na sezónní deště a když tedy zrovna nefungují, zaskakují za ně právě uhelné. 
 
Server Tom's Hardware poukazuje na to, že snaha zablokovat těžbu ve Vnitřním Mongolsku nemusí ani tak vycházet ze snahy docílit nižší zátěže životního prostředí. Mohlo by jít o snahu umést cestu vlastním domácím kryptoměnám, nad nimiž bude mít čínská vláda kontrolu, ale to je jen spekulace, která navíc neodpovídá tomu, že daný zákaz má platit i pro nové projekty a kryptoměny. 
 
A jak je na tom vůbec Bitcoin? Ten po neslavném minulém týdnu, kdy jeho hodnota klesla z cca 58 tisíc dolarů na 44 tisíce, opět stoupá a nyní už je nad hranicí 52 tisíc dolarů. Tento vývoj jako obvykle víceméně kopíruje také Ethereum, které se celý dnešní den šplhá vzhůru, ovšem má také odkud, neboť Ethereum zažilo větší propad než Bitcoin. Nic pozoruhodného se tak neděje a mluvit se dá zatím jen toliko o korekci a jejích dozvucích.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře