www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Všechno zpět, snížení cen Radeonů ze strany AMD se nekoná

Všechno zpět, snížení cen Radeonů ze strany AMD se nekoná
, , aktualita
Jako hotovou věc prezentovaly přední hardwarové servery výrazné snížení cen výkonných karet, a to především modelů Radeon R9 290X a 290. AMD se ale vyjádřilo, že jakékoliv změny v cenách jsou pouze na jeho partnerech.
K oblíbeným
reklama
Zpráva, že AMD zlevňuje nejen Radeony R9 290 a 290X a některé další karty, tedy neplatí a nyní je jasné, že samotná společnost AMD takovou zprávu do světa nevypustila. Důvodem zlevnění přitom měl být nástup nových GeForce GTX 970 a 980 a informace o něm přicházely od různých zdrojů z průmyslu a zkoumány byly také ceny velkých koncových prodejců, na čemž byly nyní již pouhé nepravdivé spekulace založeny. Serveru Hexus.net nyní Richard Huddy z AMD potvrdil, že AMD cenu GPU dodávaných svým AIB partnerům v poslední době nijak nezměnilo a pokud se ceny v maloobchodech snížily, jde to na vrub právě AIB partnerů či obchodníků. Ve výsledku to tedy neznamená, že by se ceny Radeonů neměly snižovat, jen ne díky AMD.

Na všeobecném zmatku se podílela také firma XFX, která měla snížit cenu svých Radeonů R9 290 a R9 290X, neboť je potřebovala zachovat konkurenceschopné pro nové GeForce, a to především GTX 970. I další partneři firmy AMD dle Huddyho prý hledají cesty k tomu, jak zajistit snížení cen Radeonů, ovšem podrobnosti nezmínil. Karta XFX R9 290X Core Edition se tak dá pořídit na Scan.co.uk za 269 liber (cca 9400 Kč), což je velmi agresivní ocenění, neboť nejblíže jí je karta od MSI za 329 liber. V našich obchodech ale takovou nabídku nečekejme a je i otázkou, jak dlouho dokáže XFX udržovat takto nasazenou cenu.

Reakce na nástup nových GeForce je tedy v rukách firem jako Sapphire, MSI, Gigabyte, Asus a dalších. Lze očekávat, že ne mnoho z těchto firem se bude snažit srovnat své ceny s nabídkou XFX, ale uvidíme, co se stane poté, co nové GeForce opravdu dorazí na trh. Zatím je totiž nelze sehnat zrovna snadno.

Názor firmy AMD je takový, že Radeon R9 290 je důstojným konkurentem GeForce GTX 970, a to zvláště ve vyšších rozlišeních. Radeon R9 290X se zase dokáže postavit GeForce GTX 980, přičemž Huddy zmiňuje ještě lepší nabídku her zdarma (program Never Settle), podporu API Mantle a také "kvalitnější implementaci multi-GPU". Je pravda, že rozhodnutí ke koupi grafické karty by nemělo vycházet pouze z hardwaru samotného, ale už jen reakce partnerů firmy AMD jasně vypovídají o tom, že se obávají nových GeForce a jejich cen.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU Intel odmítá informace analytiků o dalším zpoždění 10nm CPU
Známý server SemiAccurate přišel se zprávou, že Intel měl výrazně posunout nástup produktů v rámci své serverové roadmap, což později podpořil analytik z Wells Fargo. Mělo by přitom jít o serverové Ice Lake. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář