www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vyděračský software s programem odměn aneb zaplaťte infekcí dalších

Vyděračský software s programem odměn aneb zaplaťte infekcí dalších
, , aktualita
Vyděrači přišli na další techniku, která jim může zvýšit "výdělky". Ransomware Popcorn Time totiž umožňuje platit nejen pomocí bitcoinů, ale také tím, že napadený sám infikuje další uživatele a rozšíří tak infekci.
K oblíbeným
reklama
Ransomware (aneb vyděračský software) je dnes velmi oblíbenou technikou, jak IT kriminálníci získávají peníze. Software zahesluje důležitá data na počítači nebo rovnou zablokuje celý počítač a vyžaduje po napadeném platbu. Ta je obvykle v bitcoinech. Totéž se týká i dalšího ransomware, který je nazván Popcorn Time. Ten zašifruje většinu dat na počítači pomocí AES-256 algoritmu a napadený musí zaplatit jeden bitcoin výkupného, což je v přepočtu necelých 20.000 Kč.


Ransomware
www.elbpresse.de [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], přes Wikimedia Commons


Napadený dostane sedm dní na zaplacení výkupného, jinak jsou mu data smazána. Totéž se stane po čtyřech neúspěšných pokusech o zadání hesla. Tentokrát ale útočníci zvolili zajímavou metodu, jak svou nekalou činnost ještě posílit. Do systému zabudovali jakýsi program odměn, kdy se napadený může vykoupit nejen jedním bitcoinem, ale také tím, že infikovaný link pošle dalším lidem. Pokud se najdou dva, kteří jsou na základě tohoto odkazu infikováni a zaplatí, původní napadený dostane klíč k odemčení zdarma.

Útočníci tvrdí, že jsou studenti IT ze Sýrie a potřebují peníze na jídlo, léky a přístřeší. Hlavní autor měl dle zamykací obrazovky v roce 2015 ztratit oba rodiče a sestru. Tímto krokem pak mají útočníci dle mluvčího týmu reagovat na nečinnost ostatních zemí.

Zdroj: zdnet.com, ibtimes.co.uk


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek