www.svethardware.cz
>
>
>

Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše

Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
, , aktualita
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, celý Tchaj-wan se aktuálně potýká se suchem a téměř na dně jsou vodní nádrže a přehrady, což znesnadňuje i provoz firem. Nyní se k tomu v továrně Fab-14A (P7) (Southern Taiwan Science Park) firmy TSMC přidal výpadek proudu, který v takových případech znamená jednak to, že právě zpracovávané wafery se mohou vyhodit a pak následuje složité čištění strojů a opětovné postupné zprovoznění. 
 
 
Dle Reuters je příčina výpadku známa a jde v podstatě o klišé, neboť vedení bylo v pozdním dopoledni přerušeno překopnutím kabelu při zemních pracích. Obsluze se naštěstí povedlo škody minimalizovat nahozením záložních generátorů a dodávky energie pak byly zcela obnoveny včera večer kolem 7 hodiny místního času. 
 
V továrně Fab 14A aktuálně probíhá výroba čipů pomocí 40, 45, 65 a 90nm technologií, čili starších procesů a je otázka pro jaké konkrétní firmy byly wafery zpracovávány. Mohou to být třeba zákazníci z řad automobilek, které mají už tak velké problémy s nedostatkem, že musí omezovat výrobu vozů. V případě TSMC se odhadují ztráty na 28 až 35 milionů dolarů, které ovšem pravděpodobně pokryje pojistka, čili nejvíce poškozeni budou zřejmě právě zákazníci firmy TSMC, která aktuálně zkoumá, jaké škody touto událostí vznikly. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci
Původně recesistická kryptoměna Dogecoin zažívá obrovský boom popularity. Její hodnota raketově roste a z tisícin dolaru v minulém roce se dostala na setiny v tom letošním. A moc se jí nechce zastavovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem 27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem
Jeden z několika zakladatelů kryptoměny Ethereum, Vitalik Buterin, má jen 27 let, ale už teď je dolarovým miliardářem, a to navíc nejmladším na světě. S rostoucí cenou kryptoměny Ethereum se jeho jmění rychle zvyšuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD
Existuje více možných důvodů, proč by si Sony mělo chystat nové verze PS5 založené na čipech firmy AMD vyráběných lepším 6nm procesem. Buď půjde o nové lepší a výkonnější verze, nebo o stejné úspornější verze, anebo třeba o řešení dostupnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů
Dle společnosti IDC se mohou výrobci čipů letos obecně těšit na vyšší tržby, a sice dle odhadu 522 miliard dolarů oproti 464 miliardám v předchozím roce. A je zřejmé, že kdyby byly dostupné kapacity, bylo by to ještě mnohem lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával
Soudní pře mezi firmami Epic a Apple nám už přinesla přehled zaplacených obnosů za hry, které Epic Games Store nabízel v roce 2019 zdarma a nyní se i od zástupkyně Microsoftu dozvídáme pravdu o ziskovosti prodejů konzolí Xbox. 
Včera, aktualita, Jan Vítek