reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu

, , aktualita
Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu
Společnosti Western Digital a Toshiba podepsaly smlouvu, na jejímž základě se část výrobní kapacity pro produkci 3,5" pevných disků značky WD a příslušné duševní vlastnictví přesune pod křídla Toshiby. Celá akce by se měla dokončit již v...
Výroba 3,5" pevných disků WD se přesune pod Toshibu
Společnosti Western Digital a Toshiba podepsaly smlouvu, na jejímž základě se část výrobní kapacity pro produkci 3,5" pevných disků značky WD a příslušné duševní vlastnictví přesune pod křídla Toshiby. Celá akce by se měla dokončit již v březnu a firmy čeká ještě povolení příslušných úradů. WD za to dostane veškerý Toshibou držený akciový podíl v Toshiba Storage Device se základnou v Thajsku (TSDT), kde firma po loňských povodních neobnovila výrobu. Součástí dohody jsou i finanční vyrovnání, ale o nich se firmy nezmínily.

Toshiba tedy od WD získá výrobní kapacity pro desktopové 3,5" pevné disky a také pro near-line serverové disky (HDD pro objemná disková pole). Již v roce 2009 přitom Toshiba získala HDD divizi od Fujitsu a posléze spojila své části Semiconductor Company a Storage Products Company v jednu, která má na starosti oblast pamětí NAND Flash a úložných zařízení SSD a HDD.

Díky tomu všemu Toshiba rozšíří své výrobní kapacity pro pevné disky a bude moci pokrýt všechny segmenty trhu s nimi, což posílí její konkurenceschopnost.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
reklama
reklama