www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0

Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
, , aktualita
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
K oblíbeným
reklama
Server wccftech píše konkrétně o firmách Asus a MSI, ale ostatní by neměly být pozadu. Nové verze mikrokódů AGESA 1.2.0.0 v nových BIOSech mají dorazit ještě během ledna a dočkají se jich majitelé jak nejnovějších desek s čipsety 500 Series, tak i starších se 400 Series. Verze pro 300 Series pochopitelně očekávat nelze, ale kdo ví? 
 
 
Co ale nové BIOSy nabídnou? V prvé řadě je to dle očekávání optimalizovaná podpora a kompatibilita s procesory Ryzen 5000, ale vedle toho to je také podpora funkce Resizable-BAR pro karty GeForce RTX 3000 & AMD Radeon RX 6000, která slibuje dosažení vyššího výkonu ve hrách díky tomu, že procesor bude schopen využít teoreticky i celou paměť grafické karty, respektive do ní bude mít přístup. Nakonec byla zmíněna "vylepšená kompatibilita procesorů pro AM4", ovšem není jasné, co se pod tím skrývá. Lze ale předpokládat, že půjde především o procesory Zen 3 a také hlavně o opravy chyb, zatímco nové funkce budou spíše v menšině. 
 
Společnost MSI už ohlásila, že nové verze BIOSů připraví pro své desky se 400 i 500 Series, a to modely s označením MAX i bez něj. Nicméně nejdříve se dočkají v případě 400 Series právě majitelé desek MAX a pro modely X470 a B450 nepatřící mezi MAX platí betaverze BIOSů chystaná až na únor. Asus uvedl jen to, že nové BIOSy pro 400 a 500 Series jsou na cestě, takže máme vydržet. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala