reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Výrobci HDD chtějí dlouhodobé smlouvy s výrobci PC

, , aktualita
Výrobci HDD chtějí dlouhodobé smlouvy s výrobci PC
Vypadá to, že povodně v Thajsku z letošního podzimu odstartovaly sérii neblahých událostí, která nemá konce. Nejdříve byla negativně ovlivněna dostupnost a především ceny pevných disků, následně výrobce Western Digital a následně i Seagate...
Výrobci HDD chtějí dlouhodobé smlouvy s výrobci PC
Vypadá to, že povodně v Thajsku z letošního podzimu odstartovaly sérii neblahých událostí, která nemá konce. Nejdříve byla negativně ovlivněna dostupnost a především ceny pevných disků, následně výrobce Western Digital a následně i Seagate oznámil výrazné zkrácení záručních lhůt svých disků a nyní se snaží donutit své odběratele, tedy především výrobce značkových počítačů, k uzavření dlouhodobých smluv na odběr disků.

Dosud měli zákazníci s výrobci disků především čtvrtleté smlouvy, dle nichž nakupovali disky za fixní ceny po celý kvartál. Teď ale chtějí dle Digitimes výrobci uzavřít smlouvy na celý rok, což by znamenalo, že odběratelé by museli po celou tuto dobu kupovat disky za dnes platné, tedy velmi vysoké ceny. Plné ozdravení výrobních kapacit výrobců pevných disků však již dle všeho není tak daleko, takže to vypadá, že ti se snaží na svých zákaznících (a v konečném důsledku i na nás) zahojit.

Dle předpokladů se má v prvním čtvrtletí 2012 dostat na trh 140 mil. nových disků, zatímco ve stejném období minulého roku to bylo kolem 170-180 milionů.

Zdroj: Digitimes
reklama
reklama
reklama