www.svethardware.cz
>
>
>

Vyrobte si užitečné „PDA“ z papíru

Vyrobte si užitečné „PDA“ z papíru
, , aktualita
Snad každému uživateli kapesního počítače se nejednou stalo, že se jeho PDA ocitlo bez elektrické energie, v opravě či si ho např. vypůjčila manželka, aby si zahrála Bejewelled. Pokud jste bez PDA a potřebujete si rychle zapsat poznámku...
K oblíbeným
reklama
Snad každému uživateli kapesního počítače se nejednou stalo, že se jeho PDA ocitlo bez elektrické energie, v opravě či si ho např. vypůjčila manželka, aby si zahrála Bejewelled. Pokud jste bez PDA a potřebujete si rychle zapsat poznámku do diáře, nový kontakt atp., nastává problém. Situaci vám pomůže vyřešit PocketMod, jednoduchý pomocník z papíru, díky flashovému průvodci si během několika vteřin navrhnete, jaké funkce by měl nový kapesní pomocník plnit.

PocketMod je šestistránková knížečka, která se vejde i do zadní kapsy kalhot. V průvodci si zmíněných 6 stran můžete zaplnit několika pohledy na kalendář (denní, týdenní, měsíční i roční – na rok 2005 i 2006), lze vložit list s linkami nebo čtverečky (případně prázdný), pro ukrácení dlouhé chvíle slouží piškvorky. Nebudu popisovat úplně všechny možnosti PocketModu, podívejte se na vlastní návrh.
Co se týče převedení návrhu do hmotné podoby, je třeba tiskárna, list papíru A4 a nůžky. NA stránkách tohoto zajímavého pomocníka najdete jednoduchý návod, jak si knížku poskládat. Doporučuji však video, postup je z něj zřejmější.
Výhody PocketModu jsou jasné – nepotřebuje baterie, nepřitahuje zloděje a používat ho může naprosto kdokoli. Nejedná se samozřejmě o náhradu diáře ani kapesního počítače, ale o nouzové řešení pro případy, když není PDA k dispozici a je třeba zapsat si rychle poznámku, kontakt, nákupní seznam atp.
reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Včera, aktualita, Jan Vítek