www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz

Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
, , aktualita
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
K oblíbeným
reklama
Je zřejmé, že Asus Strix budou patřit mezi ty lepší karty a že zatím nelze mluvit o konečných hodnotách, a tak ani o tom, co tyto karty zvládnou či nezvládnou. Vypadá to však, že nové Navi skutečně zvládnou velice vysoké takty a ty lepší s průměrem i kolem 2300 MHz a turbem snad až na 2500 MHz. Dle Patricka Schura tu byly nějaké problémy s ovladači, které způsobily značné rozdíly v taktech mezi testovanými systémy. 
 

 

Testovací verze karty ASUS ROG STRIX Radeon RX 6800 XT tak dosahovaly následujících taktů: 

  • Průměr - 2291 / 2289 / 2092 MHz
  • Medián - 2373 / 2301 / 2320 MHz
  • Max. turbo - 2556 / 2394 / 2489 MHz
To platí pro TGP 289 W, přičemž to v případě Radeonů nepředstavuje celkovou spotřebu karty (či její výdej tepla). Daná hodnota se týká pouze GPU a pamětí GDDR6, k čemuž je třeba přičíst spotřebu a ztráty celé karty a především napájecího systému. Mluvíme zde ale o přetaktované kartě se zvýšeným limitem spotřeby. 
 
 
Vedle toho tu máme ještě další hodnoty, které mají platit pro TGP 255 W, a to:
  • Průměr - 2298 / 1993 MHz
  • Medián - 2357 / 2342 MHz
  • Max. turbo - 2509 / 2557 MHz
Rozdíl mezi oběma sadami výsledků skutečně není velký, respektive by se dalo říci, že není vůbec žádný, pokud máme počítat s rozptylem hodnot. Čili je možné, že verze s vyšším TGP ještě ani opravdu nepředvedly to, co v nich vězí. Na druhou stranu jde o takty v zátěži pod 3DMarkem 11, který se dnes už nedá označit za náročný. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář