www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vyzkoušejte zdarma kancelářský balík Applu i ve Windows

Vyzkoušejte zdarma kancelářský balík Applu i ve Windows
, , aktualita
Apple nyní umožňuje vyzkoušení online verze svého kancelářského balíku iWork také uživatelům z jiných platforem. Potřebujete k tomu jen účet pro iCloud, podporovaný prohlížeč a můžete začít experimentovat.
reklama
Pokud vás zajímá, jak vypadá kancelářský balík iWork od Applu a jak se v něm pracuje, tak nyní máte šanci i ve Windows. Tedy pokud se spokojíte s online betaverzí. Stačí si snadno a rychle udělat účet pro iCloud. K tomu nepotřebujete nic jiného než jeden ze tří podporovaných prohlížečů (Internet Explorer, Firefox, nebo Safari).

A už můžete začít testovat iWork. K dispozici je jsou aplikace Pages (textový editor), Numbers (tabulkový kalkulátor) a Keynote (nástroj pro tvorbu prezentací). V lokálně instalované verzi se jedná o velmi kvalitní aplikace a řada uživatelů Apple na ně nedá dopustit.

Tenhle docela nečekaný krok společnosti z Cupertina potvrzuje jeden evidentní fakt. Konkurenční boj poslední dobou přitvrzuje a přetahovaná o zákazníky napříč různými platformami se stupňuje.


iCloud - úvodní obrazovka


Kdo by si před několika lety pomyslel, že Office budou dostupná zdarma online a za úplatu budou kromě tradiční verze pro OS X dostupná i na iPadu a iPhonu na iOS. A také na Androidu. A že ve Windows (konkrétně ve verzi 10) budou v dotykové variantě – pro mnohé potřeby zcela dostačující - dostupná dokonce zdarma.

A že naopak Apple, firma tolik si zakládající na komplexnosti a uzavřenosti svého ekosystému, začne do hájemství svých aplikací pouštět uživatele konkurenčních Windows. Každopádně, určitě se něco muselo změnit. Také máte ten dojem?

V podstatě existují dvě krajní vysvětlení změny strategií velkých hráčů, která se nemusí vzájemně vylučovat. První je ofenzivní - firmy snaží zdarma nalákat potenciální zákazníky a postupně je přetáhnout do svého ekosystému. Druhá je defenzivní – firmy reagují na aktivity konkurence a snaží se otupit jejich ostří vlastní srovnatelnou nabídkou. A klidně i zdarma.

Ve skutečnosti se obě strategie mohou velmi dobře doplňovat. Zajímavé každopádně bude, jestli se tenhle boj bude i nadále stupňovat. Asi by to nikoho z nás moc nepřekvapilo. A co v téhle situaci začnou dělat další subjekty – třeba Google?

Ten zatím dokázal na platformy Microsoftu i Applu více či méně úspěšně protlačit Chrome, Google Docs a Google Drive. A upřímně řečeno příliš neoslnil trh nabídkou Chromebooků.

Každopádně jedna strana by z toho měla profitovat – uživatel. Také se těšíte, co nám blízká budoucnost v důsledku nově „nakopnutého“ konkurenčního boje přinese?

Zdroj: Neowin, ZDNet.
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek