www.svethardware.cz
>
>
>

Výzkumník přišel na to, jak lze hacknout Apple AirTag

Výzkumník přišel na to, jak lze hacknout Apple AirTag
, , aktualita
Společnost Apple nedávno představila přívěšky AirTag, které jsou schopny pomoci najít ztracené předměty. Jednomu z bezpečnostních výzkumníků se už nicméně podařilo je hacknout a modifikovat.
K oblíbeným
reklama
Přívěšky Apple AirTag byly představeny před pár týdny a už se zkouší, zda je možné je hacknout. A jak to vypadá, možné to je. Povedlo se to německému bezpečnostnímu výzkumníkovi pod přezdívkou Stack Smashing, který při pokusech zničil ("bricknul") dva kusy, ale u toho dalšího se mu to už povedlo.
 
Apple AirTag
 
Naboural se do mikrokontroléru přívěšku a byl schopen modifikovat URL adresu, na kterou se mají zasílat informace o nalezeném přívěšku. Celý systém AirTagů totiž funguje tak, že když se přívěšek nahlásí jako ztracený a v jeho blízkosti se objeví jiný iPhone, ten zašle informaci o poloze ztraceného přívěšku na servery Applu. A právě tuto URL adresu byl výzkumník schopen modifikovat, takže informace putovaly na adresu jeho serveru a ne do Applu. Nyní je otázkou, jak a k čemu se něco takového dá prakticky zneužít i to, jak se ke zjištění postaví Apple.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla bude dodávat vybavení pro eko-domy Alset, do Číny zamíří Powerwall Tesla bude dodávat vybavení pro eko-domy Alset, do Číny zamíří Powerwall
Společnost Tesla zdaleka není jen automobilkou. Vyrábí také akumulátory a solární panely pro úsporné ekologické domy. Nyní se záběr těchto aktivit rozšiřuje, větší působení v této oblasti čeká na Texas i Čínu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
S deskou od SuperMicro si budeme moci postavit počítač s Xeon Ice Lake S deskou od SuperMicro si budeme moci postavit počítač s Xeon Ice Lake
Můžeme počítat s tím, že procesory Xeon Ice Lake se nakonec dostanou na volný trh, ale bylo jasné, že nejdříve se dočkají partneři Intelu a OEM zákazníci. Deska od SuperMicro, která se nyní objevila na trhu, ale ukazuje, že už nemusíme dlouho čekat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Může být dnes herní notebook výhodnější než desktop? Může být dnes herní notebook výhodnější než desktop?
Na otázku vznesenou v titulku pochopitelně neexistuje jasná odpověď, neboť na to je tu příliš mnoho proměnných kvůli různému dostupnému hardwaru, různým cenám i preferencím zákazníků. Co na to ale test serveru Techspot?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GlobalFoundries postaví v Singapuru továrnu s výstupem 450 tisíc waferů ročně GlobalFoundries postaví v Singapuru továrnu s výstupem 450 tisíc waferů ročně
Společnost GlobalFoundries, na jejíž výrobní kapacity částečně stále spoléhá AMD, se rozhodla postavit v Singapuru novou továrnu. Bude mít plánovaný výstup 450 tisíc waferů ročně, čili cca 38 tisíc měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ letos kompletně omladí herní myši Zowie určené nejen pro esport BenQ letos kompletně omladí herní myši Zowie určené nejen pro esport
Herní značka Zowie by BenQ avizovala aktualizaci pro své portfolio počítačových myší. Nová řada C, která zahrnuje nejen vylepšené modely EC1-C a EC2-C, ale především úplnou novinku EC3-C. Myši přijdou se sníženou hmotností i dalšími vylepšeními.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik