www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vzniká OCF – konsorcium pro standardy pro Internet věcí (IoT)

Vzniká OCF – konsorcium pro standardy pro Internet věcí (IoT)
, , aktualita
Devět předních hráčů v oblasti informačních a komunikačních technologií založilo Open Connectivity Foundation (OCF), konsorcium pro tvorbu standardů v oblasti Internetu věcí. Konsorcium navazuje na práci sdružení Open Interconnect Consortium a UPnP Forum.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Arris, CableLabs, Cisco, Electrolux, GE Digital, Intel, Microsoft, Qualcomm a Samsung založily zmíněné konsorcium, které má za cíl vytvářet standardy pro IoT (Internet of Things). Konsorcium navazuje na práci dřívějších iniciativ v této oblasti. Aktivita je to zajisté velmi užitečná, protože Internet věcí bude otevřené standardy nezbytně potřebovat.

Internet věcí je oblastí s obrovským ekonomickým potenciálem a obrovskou potenciální poptávkou, takže řada významných hráčů v oblasti ICT si tak chystá půdu pro své budoucí produkty i služby. OCF začalo sponzorovat IoTivity, což je open-source rámec pro zajištění konektivity mezi zařízeními v dané oblasti.


IoT 2020


Referenční implementace rámce IoTivity je k dispozici pod licencí Apache 2.0. Tato počáteční implementace daného rámce zahrnuje dokumentaci pro Linux, Arduino a Tixen, ale do budoucna se počítá s podporou pro další operační systémy. Terry Myerson, výkonný viceprezident Windows and Devices Group Microsoftu k tomu na blogu uvedl: „Zařízení s Windows 10 budou umět nativně pracovat s OCF standardy tak, aby s pomocí Windows bylo snadné identifikovat, propojovat a organizovat mnoho IoT zařízení doma, v práci i jinde.“

Za konsorciem zatím stojí devět již zmiňovaných firem, které představují dostatečně významné hráče v oboru. Otázkou do budoucna je postoj jiných velkých hráčů, jako je například Apple, Dell, HP, IBM a další. V ideálním případě (z pohledu tohoto konsorcia) by se tyto společnosti měly ke konsorciu přidat, nebo aspoň využívat jeho standardy. To by se teď snad mělo podařit, protože ve srovnání s dřívějším Open Interconnect Consortium (OIC), je za novou iniciativou více zvučných jmen.

Internet věcí má umožnit propojení počítačů a chytrých mobilních telefonů s domácími spotřebiči a dalšími zařízeními v domácnostech i v podnicích. Budoucí velikost tohoto segmentu se odhaduje na miliardy zařízení a velké i menší ICT společnosti tudíž očekávají nemalý růstový potenciál a značné zisky v této oblasti (viz obrázek s prognózou). Jednotné standardy jsou přitom nezbytnou podmínkou, aby spolu různá zařízení rozličných typu dokázala efektivně komunikovat a spolupracovat.

Zdroj: Redmond Magazine, ZDNet
reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář