Internet věcí je oblastí s obrovským ekonomickým potenciálem a obrovskou potenciální poptávkou, takže řada významných hráčů v oblasti ICT si tak chystá půdu pro své budoucí produkty i služby. OCF začalo sponzorovat IoTivity, což je open-source rámec pro zajištění konektivity mezi zařízeními v dané oblasti.

Referenční implementace rámce IoTivity je k dispozici pod licencí Apache 2.0. Tato počáteční implementace daného rámce zahrnuje dokumentaci pro Linux, Arduino a Tixen, ale do budoucna se počítá s podporou pro další operační systémy. Terry Myerson, výkonný viceprezident Windows and Devices Group Microsoftu k tomu na blogu uvedl: „Zařízení s Windows 10 budou umět nativně pracovat s OCF standardy tak, aby s pomocí Windows bylo snadné identifikovat, propojovat a organizovat mnoho IoT zařízení doma, v práci i jinde.“
Za konsorciem zatím stojí devět již zmiňovaných firem, které představují dostatečně významné hráče v oboru. Otázkou do budoucna je postoj jiných velkých hráčů, jako je například Apple, Dell, HP, IBM a další. V ideálním případě (z pohledu tohoto konsorcia) by se tyto společnosti měly ke konsorciu přidat, nebo aspoň využívat jeho standardy. To by se teď snad mělo podařit, protože ve srovnání s dřívějším Open Interconnect Consortium (OIC), je za novou iniciativou více zvučných jmen.
Internet věcí má umožnit propojení počítačů a chytrých mobilních telefonů s domácími spotřebiči a dalšími zařízeními v domácnostech i v podnicích. Budoucí velikost tohoto segmentu se odhaduje na miliardy zařízení a velké i menší ICT společnosti tudíž očekávají nemalý růstový potenciál a značné zisky v této oblasti (viz obrázek s prognózou). Jednotné standardy jsou přitom nezbytnou podmínkou, aby spolu různá zařízení rozličných typu dokázala efektivně komunikovat a spolupracovat.
Zdroj: Redmond Magazine, ZDNet