www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vzniká OCF – konsorcium pro standardy pro Internet věcí (IoT)

Vzniká OCF – konsorcium pro standardy pro Internet věcí (IoT)
, , aktualita
Devět předních hráčů v oblasti informačních a komunikačních technologií založilo Open Connectivity Foundation (OCF), konsorcium pro tvorbu standardů v oblasti Internetu věcí. Konsorcium navazuje na práci sdružení Open Interconnect Consortium a UPnP Forum.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Arris, CableLabs, Cisco, Electrolux, GE Digital, Intel, Microsoft, Qualcomm a Samsung založily zmíněné konsorcium, které má za cíl vytvářet standardy pro IoT (Internet of Things). Konsorcium navazuje na práci dřívějších iniciativ v této oblasti. Aktivita je to zajisté velmi užitečná, protože Internet věcí bude otevřené standardy nezbytně potřebovat.

Internet věcí je oblastí s obrovským ekonomickým potenciálem a obrovskou potenciální poptávkou, takže řada významných hráčů v oblasti ICT si tak chystá půdu pro své budoucí produkty i služby. OCF začalo sponzorovat IoTivity, což je open-source rámec pro zajištění konektivity mezi zařízeními v dané oblasti.


IoT 2020


Referenční implementace rámce IoTivity je k dispozici pod licencí Apache 2.0. Tato počáteční implementace daného rámce zahrnuje dokumentaci pro Linux, Arduino a Tixen, ale do budoucna se počítá s podporou pro další operační systémy. Terry Myerson, výkonný viceprezident Windows and Devices Group Microsoftu k tomu na blogu uvedl: „Zařízení s Windows 10 budou umět nativně pracovat s OCF standardy tak, aby s pomocí Windows bylo snadné identifikovat, propojovat a organizovat mnoho IoT zařízení doma, v práci i jinde.“

Za konsorciem zatím stojí devět již zmiňovaných firem, které představují dostatečně významné hráče v oboru. Otázkou do budoucna je postoj jiných velkých hráčů, jako je například Apple, Dell, HP, IBM a další. V ideálním případě (z pohledu tohoto konsorcia) by se tyto společnosti měly ke konsorciu přidat, nebo aspoň využívat jeho standardy. To by se teď snad mělo podařit, protože ve srovnání s dřívějším Open Interconnect Consortium (OIC), je za novou iniciativou více zvučných jmen.

Internet věcí má umožnit propojení počítačů a chytrých mobilních telefonů s domácími spotřebiči a dalšími zařízeními v domácnostech i v podnicích. Budoucí velikost tohoto segmentu se odhaduje na miliardy zařízení a velké i menší ICT společnosti tudíž očekávají nemalý růstový potenciál a značné zisky v této oblasti (viz obrázek s prognózou). Jednotné standardy jsou přitom nezbytnou podmínkou, aby spolu různá zařízení rozličných typu dokázala efektivně komunikovat a spolupracovat.

Zdroj: Redmond Magazine, ZDNet
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů