Walmart rozjel doručování nákupů pomocí dronů v Severní Karolíně

Walmart rozjel doručování nákupů pomocí dronů v Severní Karolíně
, , aktualita
Ve městě Fayetteville v Severní Karolíně byl právě rozjet pilotní projekt doručování nákupů pomocí bezpilotních dronů. Nejde však o společnost Amazon, nýbrž o velký obchodní řetězec Walmart.
K oblíbeným
reklama
I když se doručování nákupů pomocí dronů spojuje nejčastěji se společností Amazon, není zdaleka jediná, kdo zkouší něco takového. Dalším do party je obchodní řetězec Walmart. Ten spustil pilotní projekt v americkém městě Fayetteville v Severní Karolíně. O drony se postará izraelský startup Flytrex. Mohou létat rychlostí až 32 mph (51 km/h), doletět do vzdálenosti 6,2 míle (10 km) a unést náklad o hmotnosti 6,6 libry (3 kg).
 
Dron Walmart
 
FAA sice tyto lety povolila, ale pochopitelně mají svá typická omezení. Smí se létat jen ve dne a nad neobydlenými oblastmi. Pro Walmart bylo získání oprávnění mnohem jednodušší než pro Amazon, který si ho musel zařídit sám. V případě Walmartu to pro něj dělá Flytrex, který je sám součástí UAS Integration Pilot Program od FAA.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů