reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

WD Ae: velké disky pro datacentra

, , aktualita
WD Ae: velké disky pro datacentra
Společnost WD si připravila novou řadu pevných disků s prostým označením Ae. Určeny jsou pro moderní datacentra a slibují slušné kapacity a nízkou spotřebu, přičemž ukládat se na ně mají především tzv. Cold Data.
WD Ae: velké disky pro datacentra
Produktová řada WD Ae byla představena minulý týden na veletrhu Intel Developer’s Forum (IDF) jako disky určeny pro datová centra založená na platformě web-scale. Disky slibují nízkou spotřebu energie a také technologii Progressive Capacity pro škálování kapacity. Disky tak mohou postupně dostat zvýšenou kapacitu na 6,1 TB, 6,2 TB nebo 6,3 TB, díky čemuž stoupá i celková kapacita datového centra. Z toho by se mohlo zdát, že půjde třeba o nový firmware, s jehož pomocí ten samý disk nabídne vyšší kapacitu než původně, ale tak tomu není. Jde pouze o to, že WD bude nabízet disky třeba s 6,1 TB a postupně se v jeho portfoliu objeví větší a větší disky.

Nové disky WD Ae jsou také určeny především pro Cold Data, čili data, která budou spíše ležet ladem v jen málo používaných úložištích, takže poslouží třeba pro jejich archivaci. Ve srovnání s úložišti pracujícími s "horkými daty" zde nejsou velké nároky na přístupovou dobu a hledí se spíše na spotřebu a chlazení. WD Ae tak mají tvořit alternativu pro páskové technologie a celé páskové knihovny.

WD Ae budou na trh dodávány ve 20kusových baleních a k dostání budou ještě do konce roku. Záruka je tříletá a více informací se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ WD
reklama
reklama
reklama