www.svethardware.cz
>
>
>

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB
, , aktualita
Western Digital Corporation ohlásila nový přírůstek do rodiny jejích pevných disků značky WD. Jedná se o 10TB modely WD Gold, které jsou určeny především pro náročné prostředí datových center.
K oblíbeným
reklama
Western Digital Corporation je výrobcem pevných disků značky WD a pro své nejlepší modely využívá technologii HelioSeal, která umožní navýšit počet ploten k v klasickém disku, díky čemuž se zvedne i jeho kapacita. Nyní byly ohlášeny pevné disky WD Gold s kapacitou 10 TB, které právě využívají technologii HelioSeal, díky níž je vnitřní prostor plný helia, které by nemělo mít šanci uniknout.

WD Gold jsou určeny pro malá až střední datová centra a servery, jako jsou třeba rackové servery nebo větší NAS. Firma v tiskové zprávě uvádí, že nové WD Gold dostaly o čtvrtinu vyšší kapacitu, což znamená, že dosud byly k dispozici disky této řady s kapacitou maximálně 8 TB. Nové 10TB modely mají dále snížit náklady na vlastnictví a provoz (TCO, Total Cost of Ownership), a to jednak díky vyšší kapacitě a potom i díky nižší spotřebě o osm procent. Díky tomu je výrazně lepší celková efektivita ohledně poměru kapacity ku spotřebě, která je oproti 8TB modelům lepší o 26 procent.

Vedle toho mají nové WD Gold dosáhnout o 21 % vyššího výkonu v sekvenčních operacích (opět v porovnání s 8TB verzí) a slibují dlouhou životnost s ratingem 2,5 milionu hodin MTBF, což je ale stejné jako u menších disků. WD také nabízí nepřetržitou technickou podporu a zatím nové WD Gold 10 TB (WD101KRYZ) nabízí na americkém trhu prostřednictvím distributorů i ve vlastním WD Store.

Zdroj: TZ WD
reklama
Nejnovější články
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře