www.svethardware.cz
>
>
>

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB

WD Gold nyní s kapacitou 10 TB
, , aktualita
Western Digital Corporation ohlásila nový přírůstek do rodiny jejích pevných disků značky WD. Jedná se o 10TB modely WD Gold, které jsou určeny především pro náročné prostředí datových center.
K oblíbeným
reklama
Western Digital Corporation je výrobcem pevných disků značky WD a pro své nejlepší modely využívá technologii HelioSeal, která umožní navýšit počet ploten k v klasickém disku, díky čemuž se zvedne i jeho kapacita. Nyní byly ohlášeny pevné disky WD Gold s kapacitou 10 TB, které právě využívají technologii HelioSeal, díky níž je vnitřní prostor plný helia, které by nemělo mít šanci uniknout.

WD Gold jsou určeny pro malá až střední datová centra a servery, jako jsou třeba rackové servery nebo větší NAS. Firma v tiskové zprávě uvádí, že nové WD Gold dostaly o čtvrtinu vyšší kapacitu, což znamená, že dosud byly k dispozici disky této řady s kapacitou maximálně 8 TB. Nové 10TB modely mají dále snížit náklady na vlastnictví a provoz (TCO, Total Cost of Ownership), a to jednak díky vyšší kapacitě a potom i díky nižší spotřebě o osm procent. Díky tomu je výrazně lepší celková efektivita ohledně poměru kapacity ku spotřebě, která je oproti 8TB modelům lepší o 26 procent.

Vedle toho mají nové WD Gold dosáhnout o 21 % vyššího výkonu v sekvenčních operacích (opět v porovnání s 8TB verzí) a slibují dlouhou životnost s ratingem 2,5 milionu hodin MTBF, což je ale stejné jako u menších disků. WD také nabízí nepřetržitou technickou podporu a zatím nové WD Gold 10 TB (WD101KRYZ) nabízí na americkém trhu prostřednictvím distributorů i ve vlastním WD Store.

Zdroj: TZ WD
reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek