WD odhalil tenký 2TB mobilní disk s HW šifrováním

WD odhalil tenký 2TB mobilní disk s HW šifrováním
, , aktualita
Western Digital si připravil nový externí pevný disk My Passport Slim , jenž nabízí kapacitu 1 nebo rovnou 2 TB a k tomu také odolné kovovo/plastové pouzdro či podporu 256bitového harwarového šifrování dat. Rozměry nových modelů jsou 110...
K oblíbeným
reklama
Western Digital si připravil nový externí pevný disk My Passport Slim , jenž nabízí kapacitu 1 nebo rovnou 2 TB a k tomu také odolné kovovo/plastové pouzdro či podporu 256bitového harwarového šifrování dat. Rozměry nových modelů jsou 110 x 80 x 18 mm, takže je zdřejmé, že uvnitř jsou mobilní pevné disky. V jejich případě výrobce udává pouze to, že mají otáčky 5400 RPM.

Pouzdro má kromě malé kontrolky v sobě pouze rozhraní USB 3.0, které jako obvykle postačí i pro napájení disku. Ten má zase na sobě již uložen software WD SmartWare Pro pro zálohování, a to třeba i dat uložených službou Dropbox.

WD My Passport Slim jsou již nabízeny v obchodě výrobce za cenu 100 USD, respektive 150 USD za 2TB verzi, ovšem na trh přijdou nejdříve v říjnu. Záruka bude tříletá.

Zdroj: TZ WD
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář