WD Purple: zbrusu nová řada disků

WD Purple: zbrusu nová řada disků
, , aktualita
Společnost Western Digital zařadila do své nabídky další barvu, respektive řadu pevných disků WD Purple. Jejím zaměřením jsou kamerové zabezpečovací systémy, v nichž by nové disky měly fungovat nejlépe.
K oblíbeným
reklama
WD Purple jsou 3,5" disky vyráběné pouze s vysokou kapacitou, což znamená od 1 TB výš. Určeny jsou především pro aplikace monitorovacích, sledovacích a zabezpečovacích zařízení, které na ně budou ukládat videozáznamy z kamerových systémů. Vynikat pak mají především v prostředí domácích zabezpečovacích systémů nebo těch, které využívají malé firmy. To znamená systémy s maximálně osmi disky a 32 kamerami s HD rozlišením.

Nemá tedy pro ně být problémem nepřetržitý provoz v systémech PVR, DVR nebo NVR a v rukávu mají potřebné technologie, jako je třeba AllFrame. Ta má zajistit nepřetržitý datový tok bez výpadků a pak tu je také Advanced Format Technology (AFT), jež možňuje zvyšovat hustotu zápisu a byla přijata společností WD i dalšími výrobci disků.

Disky jsou k dostání prostřednictvím vybraných distributorů v kapacitách 1 TB až 4 TB, a to s tříletou omezenou zárukou. Ceny jsou následující:
  • 1TB disk (WDPUR10X) EUR 69,-
  • 2TB disk (WDPUR20X) EUR 89,-
  • 3TB disk (WDPUR30X) EUR 129,-
  • 4TB disk (WDPUR40X) EUR 159,-

Zdroj. TZ WD
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek