WD Purple: zbrusu nová řada disků

WD Purple: zbrusu nová řada disků
, , aktualita
Společnost Western Digital zařadila do své nabídky další barvu, respektive řadu pevných disků WD Purple. Jejím zaměřením jsou kamerové zabezpečovací systémy, v nichž by nové disky měly fungovat nejlépe.
K oblíbeným
reklama
WD Purple jsou 3,5" disky vyráběné pouze s vysokou kapacitou, což znamená od 1 TB výš. Určeny jsou především pro aplikace monitorovacích, sledovacích a zabezpečovacích zařízení, které na ně budou ukládat videozáznamy z kamerových systémů. Vynikat pak mají především v prostředí domácích zabezpečovacích systémů nebo těch, které využívají malé firmy. To znamená systémy s maximálně osmi disky a 32 kamerami s HD rozlišením.

Nemá tedy pro ně být problémem nepřetržitý provoz v systémech PVR, DVR nebo NVR a v rukávu mají potřebné technologie, jako je třeba AllFrame. Ta má zajistit nepřetržitý datový tok bez výpadků a pak tu je také Advanced Format Technology (AFT), jež možňuje zvyšovat hustotu zápisu a byla přijata společností WD i dalšími výrobci disků.

Disky jsou k dostání prostřednictvím vybraných distributorů v kapacitách 1 TB až 4 TB, a to s tříletou omezenou zárukou. Ceny jsou následující:
  • 1TB disk (WDPUR10X) EUR 69,-
  • 2TB disk (WDPUR20X) EUR 89,-
  • 3TB disk (WDPUR30X) EUR 129,-
  • 4TB disk (WDPUR40X) EUR 159,-

Zdroj. TZ WD
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů