WD si připravil 5TB a 6TB disky řady Red Pro a Black

WD si připravil 5TB a 6TB disky řady Red Pro a Black
, , aktualita
Společnost WD oznámila, že na český trh začnou již brzy proudit nové pevné disky WD Red Pro a WD Black s kapacitou 5 TB a 6 TB. Očekávat můžeme přitom přenosové rychlosti přesahující 200 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Přenosovým rychlostem dnešních SSD se tedy ani nepřibližují, ale to od nich také nikdo nečeká. Maximální přenosová rychlost těchto modelů je tedy konkrétně 214 MB/s, což je na pevný disk celkem slušné a týká se to právě disků WD Red Pro, i když Black na tom budou podobně.

WD Red Pro jsou určeny pro systémy NAS, takže jako takové by měly být odolné vůči vyšším vibracím a připraveny na náročný provoz s jen málo přestávkami. Vybaveny jsou 128 MB vyrovnávací paměti a firmwarem NASware 3.0, který má dle výrobce zajistit ochranu dat, vysoký výkon pro úložiště NAS a spolehlivou integraci disků v systémech. Před otřesy je ochrání víceosé nárazové čidlo a také technologie Fly Height pro dynamické nastavení hlav. Tyto disky by tak měly dobře pracovat i v úložných serverech s až 16 diskovými pozicemi. WD na ně poskytuje prodlouženou pětiletou omezenou záruku a stanovil už doporučené ceny pro WD Red Pro 5 TB (WD5001FFWX) - 290 eur a WD Red Pro 6 TB (WD6001FFWX) - 319 eur.

WD Black jsou klasické desktopové disky s otáčkami 7200 RPM, 128 MB cache a rozhraním SATA 6 Gbps. Výrobce slibuje, že oproti 4TB modelům WD Black dosahují o 29 % vyšší maximální přenosové rychlosti a v testu PCMark Vantage mají o 10 % vyšší skóre. Pro zvýšení spolehlivosti využívají StableTrac, čili lepší zajištění hřídele motorku na obou koncích, aby se snížily vibrace ploten a pak WD mluví o dvoujádrovém kontroleru a i díky němu se můžeme těšit na zmíněné vyššá rychlosti.

Záruka je zde také pětiletá a ceny byly stanoveny takto: WD Black 5 TB (WD5001FZWX) - 289 eur a WD Black 6 TB (WD6001FZWX) - 329 eur. Zpráva přitom udává, že všechny čtyři novinky již mají být dostupné u prodejců, ale v tomto okamžiku je ještě v nabídkách obchodů nenajdeme, tak snad brzy.

Zdroj: TZ WD
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek