reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD uvádí disky Red speciálně pro malé systémy NAS

11.7.2012, Jan Vítek, aktualita
WD uvádí disky Red speciálně pro malé systémy NAS
Společnost Western Digital si připravila novou řadu pevných disků, které dostaly jednoduché označení WD Red. Určeny jsou především pro systémy NAS (Network Attached Storage), čili síťové úložné systémy, a to spíše ty menší využité v domácnostech...
Společnost Western Digital si připravila novou řadu pevných disků, které dostaly jednoduché označení WD Red. Určeny jsou především pro systémy NAS (Network Attached Storage), čili síťové úložné systémy, a to spíše ty menší využité v domácnostech a malých firmách, kde se najednou využívá jeden až pět disků. Kvůli tomu je výrobce testoval ve spolupráci s výrobci NAS serverů, a to kvůli kompatibilitě, spotřebě a výkonu.

Disky WD Red budou dodávané v kapacitách 1 TB, 2 TB a 3 TB. Všechny nabídnou technologii NASware, jež má zlepšit spolehlivost a výkon systému, zkrátit čas čekání a zjednodušit integrační procesy, ať už jde o cokoliv. Dále tu je funkce 3D Active Balance Plus, která má řídit rotační rovnovážné pohyby pro zlepšení výkonu a spolehlivosti. Jde o to, že více disků v jednom malém zařízení se navzájem ovlivňuje svými vibracemi, což může negativně ovlivnit jejich výkon i životnost.

Western Digital na své novinky poskytuje tříletou omezenou záruku a nepřetržitou zákaznickou podporu. Stvořil tak zcela novou řadu, která bude prodávána vedle již existujících WD Blue, WD Green a WD Black.

Ceny jsou následující: WD Red 1 TB (model #: WD10EFRX) přijde na 100 euro, 2TB (model #: WD20EFRX) na 130 euro a 3 TB (model #: WD30EFRX) na 190 euro.

Zdroj: TZ WD
reklama