reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

WD uvádí nové 4TB disky RE SAS a RE SATA

, , aktualita
WD uvádí nové 4TB disky RE SAS a RE SATA
Společnost Western Digital se pochlubila dvěma novými pevnými disky. Oba mají kapacitu až 4 TB, otáčky 7200 RPM a jedná se o modely WD RE SAS a WD RE SATA. Ty se od sebe tedy liší především použitým rozhraním SATA a SAS, přičemž nové nearline...
WD uvádí nové 4TB disky RE SAS a RE SATA
Společnost Western Digital se pochlubila dvěma novými pevnými disky. Oba mají kapacitu až 4 TB, otáčky 7200 RPM a jedná se o modely WD RE SAS a WD RE SATA. Ty se od sebe tedy liší především použitým rozhraním SATA a SAS, přičemž nové nearline SAS zahrnují i modely s kapacitou 1 TB, 2 TB, 3 TB a SATA začínají na 2 TB.

Dle vyjádření zástupců výrobce jsou tyto disky vhodné především pro cloudy, čili systémy NAS a podobné. Díky ním může jeden rack dosáhnout kapacity až 2,4 PB a zatím si je už stihl vybrat Dell do svých PowerVault MD3 Array.

Nové WD s rozhraním SAS nabídnou hodnotu MTBF 1,4 milionu hodin a SATA mají 1,2 milionu. Vhodné jsou pro nepřetržité nasazení (24x7), technologie NoTouch zde má zajistit, aby se hlavičky v žádném případě nedotkly povrchu ploten a pak tu jsou technologie Dual Stage Actuation (DSA) a Rotary Acceleration Feed Forward (RAFF), které se uplatní v náročném prostředí racků, kde pracuje a vibruje mnoho dalších disků. Nakonec WD zmínil, že se jedná o pětiplotnové disky, čili jejich kapacita na plotnu je 800 GB a poskytuje na ně pětiletou záruku.

Cena za 4TB modely je 459 USD (SATA) a 479 USD (SAS)

Zdroj: TZ WD
reklama
reklama
reklama