WD zvyšuje kapacitu, začne prodávat 8TB disky

WD zvyšuje kapacitu, začne prodávat 8TB disky
, , aktualita
Společnost Western Digital Corporation oznámila, že na našem trhu začne nabízet až 8TB pevné disky, jež využívají již známou technologii HelioSeal. Ty přijdou hned v několika různých verzích i produktech. Jakých tedy?
K oblíbeným
reklama
Aktuálně máme možnost si na našem trhu pořídit až 6TB pevné disky značky WD a například takový model WD60EZRX (řada Green) nás přijde na cca 7000 Kč, zatímco jeho 5TB verze WD50EZRX přijde na cca 5500 Kč. Otázka je, kolik budou stát nové 8TB modely, které přijdou ve třech verzích, a to WD Purple, Red a Red Pro. Určeny tak budou především pro NAS, kamerové bezpečnostní systémy a vůbec pro úložiště dat určená pro náročnější zákazníky. V klasických desktopových verzích se jich nedočkáme, tedy alespoň prozatím.

Nové modely budou uvolněny na trh někdy v první polovině tohoto roku, čili přesné datum zmíněno nebylo. Půjde jednak o samotné pevné disky WD Red, WD Red Pro a WD Purple a pak také o produktové řady My Cloud (My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud EX2 Ultra), My Book (My Book, My Book for Mac, My Book Duo a My Book Pro), které je budou využívat. Klíčovou technologií je tedy HelioSeal, čili plnění vnitřního prostoru disku heliem, díky čemuž se snižují třecí síly, což umožnilo vměstnání jedné extra plotny.

Externí disky a úložiště
  • My Book/My Book for Mac – pro úplné zálohování a ukládání dat
  • My Book Duo/My Book Pro – úložiště se dvěma disky slibující vysoký výkon, kompletní zálohování a ukládání dat s konektivitou USB či Thunderbolt a kapacitou až 16 TB (RAID 0).
  • My Cloud/My Cloud Mirror – osobní cloud
  • My Cloud EX2 Ultra – osobní cloudové úložiště vybavené dvěma disky pro profesionály

Interní pevné disky
  • WD Purple – HDD pro nepřetržitý 24/7 provoz bezpečnostních kamerových systémů až s 8 disky a signálem z max. 32 kamer
  • WD Red – disk pro osobní a domácí úložiště NAS a pro NAS malých firem a podniků
  • WD Red Pro – pevný disk pro NAS malých firem a podniků ve třídě enterprise zaměřený na spolehlivost a výkon

Co se týče My Book a My Book for Mac 8 TB, ty by měly být dostupné nejdříve, tedy během několika dní. Na ostatní novinky si ještě počkáme.

Zdroj: TZ Western Digital
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek