www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB
, , aktualita
Společnosti Western Digital a SanDisk zvyšovaly maximální kapacity svých externích SSD. Dosud bylo možné je sehnat nanejvýš ve 2TB variantách, nově ale budou k dispozici i jako vysoce kapacitní 4TB verze.
K oblíbeným
reklama
SanDisk dnes už patří pod Western Digital, a tak obě společnosti shodně aktualizovaly portfolio svých externích SSD. Změny se nyní soustředily na velikost kapacit externích SSD. Sam Nicholson ze SanDisk Extreme Team řekl, že při své venkovní i studiové práci, kdy využívá i několik 8K a 12K kamer, potřebuje rychlá SSD a nové varianty mu dávají více svobody v tom, jak pokračovat v natáčení obsahu.
 
Externí SSD Western Digital a SanDisk
 
SSD SanDisk Extreme Pro využívá NVMe a slibuje velmi vysoké přenosové rychlosti až 2000 MB/s u čtení i u zápisu. Díky hliníkovému tělu by mělo docházet k dostatečnému odvodu tepla a účinnému chlazení i při dosahování takto vysokých rychlostí. 4TB varianta bude stát 749,99 USD. SanDisk Extreme pak může dosahovat rychlostí 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. Slibuje odolnost vůči vodě a prachu díky splnění standardu IP55, má přežít i 2metrový pád. Zde bude cena 4TB verze činit 699,99 USD.
 
Dále tu máme WD_Black P50, který stejně jako Extreme Pro od SanDisku nabídne rychlosti až 2000 MB/s. Kompatibilní je i s PlayStation 4 nebo Xbox One. Cena je shodná s řešením od SanDisku, tedy 749,99 USD. WD My Passport pak také disponuje podporou NVMe a dosahuje 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. SSD by neměly vadit vibrace nebo pád z 2metrové výšky. K dispozici bude v šedé, modré, červené, zlaté a stříbrné verzi. Za 4TB variantu bude WD chtít 679,99 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek