www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB
, , aktualita
Společnosti Western Digital a SanDisk zvyšovaly maximální kapacity svých externích SSD. Dosud bylo možné je sehnat nanejvýš ve 2TB variantách, nově ale budou k dispozici i jako vysoce kapacitní 4TB verze.
K oblíbeným
reklama
SanDisk dnes už patří pod Western Digital, a tak obě společnosti shodně aktualizovaly portfolio svých externích SSD. Změny se nyní soustředily na velikost kapacit externích SSD. Sam Nicholson ze SanDisk Extreme Team řekl, že při své venkovní i studiové práci, kdy využívá i několik 8K a 12K kamer, potřebuje rychlá SSD a nové varianty mu dávají více svobody v tom, jak pokračovat v natáčení obsahu.
 
Externí SSD Western Digital a SanDisk
 
SSD SanDisk Extreme Pro využívá NVMe a slibuje velmi vysoké přenosové rychlosti až 2000 MB/s u čtení i u zápisu. Díky hliníkovému tělu by mělo docházet k dostatečnému odvodu tepla a účinnému chlazení i při dosahování takto vysokých rychlostí. 4TB varianta bude stát 749,99 USD. SanDisk Extreme pak může dosahovat rychlostí 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. Slibuje odolnost vůči vodě a prachu díky splnění standardu IP55, má přežít i 2metrový pád. Zde bude cena 4TB verze činit 699,99 USD.
 
Dále tu máme WD_Black P50, který stejně jako Extreme Pro od SanDisku nabídne rychlosti až 2000 MB/s. Kompatibilní je i s PlayStation 4 nebo Xbox One. Cena je shodná s řešením od SanDisku, tedy 749,99 USD. WD My Passport pak také disponuje podporou NVMe a dosahuje 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. SSD by neměly vadit vibrace nebo pád z 2metrové výšky. K dispozici bude v šedé, modré, červené, zlaté a stříbrné verzi. Za 4TB variantu bude WD chtít 679,99 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář