www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB

Western Digital a SanDisk navyšují kapacity externích SSD na 4 TB
, , aktualita
Společnosti Western Digital a SanDisk zvyšovaly maximální kapacity svých externích SSD. Dosud bylo možné je sehnat nanejvýš ve 2TB variantách, nově ale budou k dispozici i jako vysoce kapacitní 4TB verze.
K oblíbeným
reklama
SanDisk dnes už patří pod Western Digital, a tak obě společnosti shodně aktualizovaly portfolio svých externích SSD. Změny se nyní soustředily na velikost kapacit externích SSD. Sam Nicholson ze SanDisk Extreme Team řekl, že při své venkovní i studiové práci, kdy využívá i několik 8K a 12K kamer, potřebuje rychlá SSD a nové varianty mu dávají více svobody v tom, jak pokračovat v natáčení obsahu.
 
Externí SSD Western Digital a SanDisk
 
SSD SanDisk Extreme Pro využívá NVMe a slibuje velmi vysoké přenosové rychlosti až 2000 MB/s u čtení i u zápisu. Díky hliníkovému tělu by mělo docházet k dostatečnému odvodu tepla a účinnému chlazení i při dosahování takto vysokých rychlostí. 4TB varianta bude stát 749,99 USD. SanDisk Extreme pak může dosahovat rychlostí 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. Slibuje odolnost vůči vodě a prachu díky splnění standardu IP55, má přežít i 2metrový pád. Zde bude cena 4TB verze činit 699,99 USD.
 
Dále tu máme WD_Black P50, který stejně jako Extreme Pro od SanDisku nabídne rychlosti až 2000 MB/s. Kompatibilní je i s PlayStation 4 nebo Xbox One. Cena je shodná s řešením od SanDisku, tedy 749,99 USD. WD My Passport pak také disponuje podporou NVMe a dosahuje 1050 MB/s u čtení a 1000 MB/s u zápisu. SSD by neměly vadit vibrace nebo pád z 2metrové výšky. K dispozici bude v šedé, modré, červené, zlaté a stříbrné verzi. Za 4TB variantu bude WD chtít 679,99 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek