www.svethardware.cz
>
>

Wikipedia přechází na šifrovanou HTTPS komunikaci

Wikipedia přechází na šifrovanou HTTPS komunikaci
, , aktualita
Wikimedia Foundation nově kompletně přechází na šifrovanou komunikaci pomocí HTTPS protokolu, což by mělo zamezit možnosti šmírování uživatelů této encyklopedie. Využije i protokolu HTTP Strict Transport Security.
K oblíbeným
reklama
Wikimedia Foundation, pod kterou spadá např. oblíbená internetová encyklopedie Wikipedia, přechází u svých projektů na šifrovanou komunikaci pomoci HTTPS protokolu. Chce tím zamezit vládám jednotlivých zemí sledovat své občany a zjišťovat, jaká témata si prohlížejí a bojuje tím proti cenzuře. Naopak by se tím měla posílit svoboda získávání informací, pokud tedy vlády nezablokují rovnou celou Wikipedii (Čína zablokovala HTTPS verzi Wikipedie v roce 2013).


Wikipedia logo


Na přechodu na HTTPS se už pracovalo nějakou dobu a bude využito i HSTS (HTTP Strict Transport Security) pro snížení rizika možnosti nabourat šifrovanou komunikaci. To by mělo zabránit útokům jako byl nedávno FREAK, kdy byla záměrně snížena délka šifrovacího klíče v komunikaci a ta pak mohla být snáze dešifrována.

Zdroj: forbes.com, zdnet.com
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů