reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wildcat II 5110 - grafika šitá na míru Pentiu 4 ?!?

16.2.2001, Petr Klabazňa, zpráva
Wildcat II 5110 - grafika šitá na míru Pentiu 4 ?!?
A opět zde máme zmínku o procesoru Pentium 4, že by nám stále šlapalo na paty a nebo snad stálo za zády a kontrolovalo nás? :-) Ne to by bylo i nad jeho síly. Spíše se podívejme na nový přírůstek v oblasti výkonných grafických akcelerátorů.
O další zvýšení výkonu se tentokráte postaral 3Dlabs se svým Wildcat II 5110, o kterém hrdě prohlašuje, že se jedná o nejrychlejší 3D grafický akcelerátor a navíc je již v prodejní síti. Jeho výkon je založen na nejnovější vyvinuté technologii 3Dlabs ParaScale architektuře (integruje více kompletních geometry a rasterization pipelines do jednoho akcelerátoru). Při srovnání s předchůdcem Wildcat 4110 se výkon více než zdvojnásobil a cena zůstala obdobná.

Wildcat II 5110 je výkonově optimalizován pro spojení s pracovními stanicemi s nejnovějším intelovským procesorem Pentium 4. Což by mohlo pro 3Dlabs přispět k posílení pozice na trhu 3D grafických akcelerátorů pro CAD a DTP. Dále je možné Wildcat II 5110 využít i u dalších činností, k vizualizaci (simulaci dějů), v lékařství apod.

Tato "divoká kočka" je známa svým vysokým výkonem v grafice pod Windows NT a dvojnásobný pipeline u Wildcat II 5110 navíc s dvojitým geometry akcelerátorem tuto tradici určité podpoří. Karta je vyrobena s podporou připojení do AGP v režimu 4x. Je osazena 144 MB videopaměti, z čehož si můžeme vytvořit alespoň představu o možnostech zpracování grafické scény (v mém případě by to bylo více, než operační paměti :-).

Grafiku Wildcat II 5110 bychom tedy mohli zařadit do high-end profesionální kategorie. Určena je především pro CADovské uživatele. Hardwarová akcelerace pro 3D texturing, podpora OpenGL 1.2, patentovaný SuperScene anti-aliasing a také VGA i DVI-I výstupy plně přispějí k celkovému komfortu (především ve Windows 2k).


Zdroj CoolInfo
reklama