www.svethardware.cz
>
>
>
>

Winamp se vrací, ale v jaké podobě?

Winamp se vrací, ale v jaké podobě?
, , aktualita
Je těžké uvěřit, že Winamp je starý už bezmála čtvrt století, nicméně také jde o software, který je už nějaký ten rok mrtvý, respektive neaktualizovaný s poslední stabilní verzí z roku 2013. Nyní se ale ozvala komunita Winamp Community Update Project.
K oblíbeným
reklama
Dnes můžeme jen vzpomínat na dobu, kdy se rozšířil formát MP3 představující ztrátovou, ale poměrně kvalitní kompresi audia do souborů, které měly cca desetinovou velikost oproti původním datům z Audio CD. V té době jsme měli počítače, které mnohdy svým výkonem jen sotva stačily na samotné přehrávání a Winamp byl v té době naprosto nejpopulárnějším přehrávačem, ještě než nabobtnal a postupně zmizel ze scény. 
 
 
Nyní je tu ale Winamp Community Update Project (WACUP), projekt zřízený bývalým vývojářem Winampu, Darrenem Owenem, v jehož rámci se pracuje na verzi Winamp WACUP. Od BleepingComputer se dozvídáme, že na cestě je nová beta verze, která má být vypuštěna ještě letos. Bude ale o ni ještě zájem ve světě streamované hudby, kterou se už málokdo obtěžuje ukládat si na lokální disky či snad dokonce vypalovat? 
 
 
Naposledy se na svět dostala preview verze Winamp 5.8, a to v roce 2018, ale nebyla vypuštěna oficiálně a šlo o jednorázovou záležitost. I když společnost Radionomy, která Winamp dosud vlastní, tehdy sdělovala, že má s ním své velké plány, ničeho dalšího jsme se od ní nedočkali a nedočkáme ani nyní, neboť jde právě o práci komunity WACUP. 
 
WACUP už vypustila na web Preview version 1.0.21.7236 a tento týden se objevila nová verze stránek winamp.com s novým logem, kde se můžeme přihlásit k betatestování s tím, že betaverze bude k dispozici "brzy". Není ale jasné, co nám tento software nabídne a zda bude dále stavět na staré verzi přehrávače jako Winamp 5.8, anebo půjde o něco zásadně nového. Dle stránek by se však z nového Winampu měla stát i platforma, jejímž prostřednictvím budou autoři moci oslovit své publikum, čili nepůjde jen o konzumaci, ale i o tvorbu.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů