www.svethardware.cz
>
>
>

Windows 10 21H1 poskytne lepší přehled nad aplikacemi spouštěnými při startu

Windows 10 21H1 poskytne lepší přehled nad aplikacemi spouštěnými při startu
, , aktualita
Microsoft se chystá vypustit do světa další velkou aktualizaci Windows 10 na verzi, kterou můžeme označit za Windows 10 21H1. Jde tak o verzi pro první polovinu příštího roku, která jako obvykle nabídne řadu funkcí.
K oblíbeným
reklama
V systému Windows 10 se aplikace mohou samy přidat na seznam těch, které se spouští automaticky se startem operačního systému, respektive po přihlášení konkrétního uživatele do systému. Obvykle se na to sama aplikace zeptá a vyžádá si povolení od samotného uživatele, nebo má prostě takovouto možnost v nastavení, ovšem udělat to může i skrytě. 
 
 
Seznam takových aplikací pak může být velice dlouhý, a to se svými důsledky na zdlouhavé nabíhání systému a jeho výkon. Ani dnes samozřejmě není žádný problém se podívat na seznam takto spouštěných aplikací a upravit jej, stačí vstoupit do Nastavení > Aplikace > Po spuštění. Takže co nového si Microsoft vůbec chystá? 
 
Půjde pochopitelně spíše o to, aby byli lépe informováni méně zkušení uživatelé, kteří nemusí být s tím vším vůbec seznámeni. Systém jim tak pomocí vyskakovacích upozornění ukáže právě na to, že do seznamu po spuštění byla přidána další aplikace a že to lze v nastavení změnit. Ale i zkušenější mohou být pochopitelně rádi za to, že systém jim nově nahlásí každou aplikaci, která se propašuje do daného seznamu, aby měli o něm lepší přehled. 
 
Microsoft by mohl namísto pouhého upozornění poskytnout v rámci vyskakujícího okna přímo i možnost aplikaci ze seznamu vyjmout, nebo alespoň otevřít okno s daným nastavením, než aby nám pouze sdělil cestu. Dle HotHardware to ale tak funguje už v novém testovacím sestavení 20231, čili zobrazená cesta bude skutečně zmíněna jen pro případ, že se rozhodneme okénko zatím zavřít a podívat se na to později. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář