www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 budou podporovat 8K rozlišení

Windows 10 budou podporovat 8K rozlišení
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že již pro Windows 10 přinese podporu 8K rozlišení, a to i přestože ještě na trhu 8K monitory nejsou, první prototypy byly ukázány letos na lednovém CESu spolu s prvními kabely pro připojení.
K oblíbeným
reklama
Microsoft měl vždy mezery v podporovaných rozlišeních, je sice pravda, že se jednalo spíše o nižší rozlišení pro tablety, ale možná i právě z toho se Microsoft poučil a podporu pro zatím ještě na trhu nedostupné monitory s rozlišením 8K přidal již do základu.

Je zajímavé, ale logické, že Microsoft přidal podporu pouze pro monitory, jež mají úhlopříčku větší než 27 palců. Vzhledem k více verzím Windows 10 je nutno říct, že toto rozlišení bude pro verzi pro počítače, nikoliv tablety a mobily. Jedná se konkrétně o rozlišení 7680x4320 pixelů. Pro tablety Windows podporují nejvyšší rozlišení 4K, a to od 8 palců a u mobilů podporují také 4K od 6palcové úhlopříčky.

Přestože ještě 8K monitory na trhu, už byl představen port, který je schopen přenášet 8K video. Jedná se o SuperMHL kabel, který jsme vám nedávno představili zde. Také je zde možnost takový monitor připojit pomocí DisplayPortu 1.4a.

Zásadní vliv bude mít podpora vyššího rozlišení na hráče, kteří určitě ocení vysoké rozlišení. V tomto případě je ale i důležitá hardwarová výbava. Čím je více pixelů na monitoru, tím více je potřeba výkonu. A potom musí 8K rozlišení podporovat i grafické karty. I když nové grafické karty od AMD a NVIDIE mají 8K rozlišení podporovat, zatím na nové rozlišení pravděpodobně nebudou optimalizovány, a hry proto pravděpodobně nepoběží hladce.

Ale to je zatím jen hudba budoucnosti, protože Windows 10 ještě nejsou na trhu a taktéž 8K monitory. Jakmile přijdou na trh, už na trhu budou i grafické karty s příslušným výkonem.

Přestože ani 4K monitory nejsou přespříliš rozšířeny, může se tento krok Microsoftu vyplatit. Podle jeho nové strategie chce systém zdarma poskytnout pro všechny uživatele Windows 7 a 8.x, takže tímto připravil další lákadlo. Uživatel se zeptá sám sebe, jestli jednou nepřejde na 8K rozlišení, takže jestli se mu skutečně nevyplatí upgradovat. Čímž Microsoft dosáhne toho, že bude mít hodně uživatelů sjednocených na jediné platformě. A zároveň to bude cesta jak prosadit freemium.

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek