www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku

Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
, , aktualita
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Insider Preview (build 1960) se dostal mezi ty odvážnější Insidery v tzv. Fast Ring s ti si mohou vyzkoušet nové funkce, jako třeba doporučení pro uvolnění prostoru na disku ve Storage Settings a vedle toho je tu integrace File Exploreru do Windows Subsystem for Linux (WSL).
 
 
V prvé řadě jde tak o novou funkci pro Nastavení, kterou najdeme konkrétně v menu Systém/Úložiště, kde už nyní můžeme vidět základní přehled toho, kolik místa na discích zabírají aplikace, dočasné soubory, obrázky, dokumenty, pošta, hudba, atd. Systém Windows ovšem v tomto případě předpokládá, že uživatel poslušně ukládá třeba svá multimédia nebo dokumenty do složek, které jsou k tomu určeny. Pokud má vlastní systém, pak tento přehled úplně nefunguje. 
 
Nově tu jsou ale doporučení pro vyčištění disku, která nám hned ukáží, jakou kapacitu si můžeme díky nim uvolnit, což se bude pochopitelně hodit především pro levnější zařízení, která mohou mít problém i s tím, aby mohl vůbec proběhnout upgrade systému Windows 10 na novější verzi. 
 
Tato funkce bude fungovat podobně jako na mobilních OS, čili Windows se budou snažit nám doporučit ty aplikace či soubory, které používáme co nejméně a navrhne je pro odinstalování či smazání. Microsoft ale dodává, že systém nemůže jednoznačně určit to, co opravdu je možné smazat a co nikoliv, takže zůstane jen toliko u doporučení, respektive spíše zvýraznění dat a aplikací, které už nemusíme potřebovat. 
 
 
Dále tu máme zmíněný File Explorer, čili souborový prohlížeč integrovaný ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Můžeme se tak z dalšího odkazu dostat k nainstalovaným distribucím systému Linux a po kliknutí na ně se nám v hlavním okně otevřou jejich kořenové složky. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář