www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku

Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
, , aktualita
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Insider Preview (build 1960) se dostal mezi ty odvážnější Insidery v tzv. Fast Ring s ti si mohou vyzkoušet nové funkce, jako třeba doporučení pro uvolnění prostoru na disku ve Storage Settings a vedle toho je tu integrace File Exploreru do Windows Subsystem for Linux (WSL).
 
 
V prvé řadě jde tak o novou funkci pro Nastavení, kterou najdeme konkrétně v menu Systém/Úložiště, kde už nyní můžeme vidět základní přehled toho, kolik místa na discích zabírají aplikace, dočasné soubory, obrázky, dokumenty, pošta, hudba, atd. Systém Windows ovšem v tomto případě předpokládá, že uživatel poslušně ukládá třeba svá multimédia nebo dokumenty do složek, které jsou k tomu určeny. Pokud má vlastní systém, pak tento přehled úplně nefunguje. 
 
Nově tu jsou ale doporučení pro vyčištění disku, která nám hned ukáží, jakou kapacitu si můžeme díky nim uvolnit, což se bude pochopitelně hodit především pro levnější zařízení, která mohou mít problém i s tím, aby mohl vůbec proběhnout upgrade systému Windows 10 na novější verzi. 
 
Tato funkce bude fungovat podobně jako na mobilních OS, čili Windows se budou snažit nám doporučit ty aplikace či soubory, které používáme co nejméně a navrhne je pro odinstalování či smazání. Microsoft ale dodává, že systém nemůže jednoznačně určit to, co opravdu je možné smazat a co nikoliv, takže zůstane jen toliko u doporučení, respektive spíše zvýraznění dat a aplikací, které už nemusíme potřebovat. 
 
 
Dále tu máme zmíněný File Explorer, čili souborový prohlížeč integrovaný ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Můžeme se tak z dalšího odkazu dostat k nainstalovaným distribucím systému Linux a po kliknutí na ně se nám v hlavním okně otevřou jejich kořenové složky. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář