www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: najde a zneškodní upirátěné hry?

Windows 10: najde a zneškodní upirátěné hry?
, , aktualita
V médiích se objevily zprávy citující aktualizované licenční ujednání (EULA) v systému Windows 10, dle nějž to vypadalo, že ten bude aktivně vyhledávat nelegální software a znemožní jeho využití. Jak tomu ale je doopravdy?
K oblíbeným
reklama
Informace o licenčním ujednání, v němž si Microsoft vyhrazuje možnost deaktivovat nelegální kopie her nebo i neautorizovaný hardware, vyvolaly o víkendu velké pozdvižení. Dle aktualizovaného EULA to vypadlo, že Microsoft si vyhradil povolení prohledat veškerá data v počítači a to, co se mu nezdá, deaktivovat. Otázky přitom vzbuzovalo především to, co je myšleno oním neautorizovaným hardwarem.

V sekci 7b v Microsoft Services EULA se píše, že občas bude zapotřebí softwarových aktualizací pro Windows Services. Microsoft tak bude automaticky ověřovat verzi softwaru a stahovat aktualizace nebo změny pro konfiguraci, a to včetně těch, které vám mohou zabránit v přístupu ke Services, v hraní nelegálních her nebo využívání neautorizovaného hardwaru. Bude také někdy nutné aktualizovat software, abyste mohli nadále využívat Windows Services. Není ani divu, že v tom uživatelé viděli přípravu půdy na to, aby si Microsoft mohl libovolně procházet počítač a deaktivovat software a hardware.

Nicméně výňatek z licenčních podmínek se týká pouze Services, protože jde o ujednání týkající se výhradně jich a ne celého systému. Platí to tedy pro různé firemní služby a software jako Windows Store, Xbox Live, Office 365, Skype, Bing, Cortana a jiných, čili se to týká pouze softwaru a služeb od samotného Microsoftu, ne od třetích stran. Něco podobného také Microsoft již provozuje na konzolích Xbox, kde také blokuje pirátské kopie her a jisté periferie.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů