www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 nejspíše dorazí až na podzim

Windows 10 nejspíše dorazí až na podzim
, , aktualita
Velmi očekávaný operační systém Windows 10, který má konečně vnést pořádek do ovládání na klasických počítačích a dotykových zařízeních, měl dle optimistických hlasů přijít ve finální verzi na jaře. Ovšem nejnovější informace tomu nenasvědčují.
K oblíbeným
reklama
Během Credit Suisse Technology Conference proběhlé v minulém týdnu se o roadmap týkající se systému Windows 10 "Threshold" rozmluvil dlouholetý COO (Chief Operating Officer) Microsoftu, Kevin Turner. Ten prozradil, že finální verze Windows 10 nemusí dorazit do obchodů před podzimem 2015, o čemž jsme tedy mohli slyšet již dříve, ale nyní tyto informace byly potvrzeny přímo vedením firmy. Ta nyní ústy Turnera tedy zveřejnila oficiální plán týkající se vývoje Windows 10, takže se už nemusíme ohlížet na fámy a spekulace.

Kevin Turner prozradil, že Windows se více rozpovídá o novém systému a novinkách týkajících se uživatelského prostředí brzy na jaře. Poté si Microsoft na léto přichystá verzi Developer Preview (odhalí ji nejspíše na konferenci Build 2015 koncem srpna) a až poté přijde na řadu finální verze Windows 10, která se dostane na pulty obchodů. To by tedy mělo nastat nejspíše někdy na přelomu třetího a čtvrtého kvartálu.

Vedle toho jsme se ještě dozvěděli, že na leden se opravdu chystá nová předběžná verze Windows 10, která dostane označení Technology Preview. Tu si tedy nepleťme s dnes dostupnými Windows 10 v podobě Technical Preview. Především se ale má na konci ledna objevit i verze systému, jež bude určena pro mobilní zařízení pracující jak s procesory ARM, tak s procesory Intel, čili x86 (takže teoreticky i AMD).

Dle komentáře serveru ZDNet budou Windows 10 na trh doprovozeny novými aplikacemi balíku Office, jejichž uživatelské rozhraní bude optimalizováno pro dotykové ovládání. Čili tyto aplikace budou určeny především pro uživatele tabletů, telefonů, a to včetně počítače Microsoft Surface. Nicméně Microsoft již má příslušné verze pro iOS a pro Android jsou k dispozici v betaverzi.

Turner také v podstatě potvrdil, že Windows 10 se budou týkat i konzolí Xbox. Jak řekl, jde o zcela jinou platformu, než jaké Microsoft dosud vyvinul, neboť ta bude využívat u všech zařízení stejné jádro, což se týká zařízení pro Internet of Things a tzv. embedded produkty, chytré telefony a tablety, desktopy a notebooky a právě také Xbox.

Co se týče vývojových verzí, pak Microsoft si nyní dá na chvíli pohov a další velkou aktualizaci přinese někdy za měsíc, tedy na začátku příštího roku. Poslední verzí je build 9879, který přinesl vylepšený Internet Explorer, gesta a práci s okny. Uživatelé také už mohou nechat schovat tlačítka Search a Task View.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře