www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraft

Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraft
, , aktualita
V minulém roce jsme se mohli dozvědět, že Microsoft koupil studio Mojang, které je známé především pro svou hru Minecraft s nezaměnitelnou grafikou. Nyní vyplynulo na povrch, že Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraftu.
K oblíbeným
reklama
Minecraft se dostal do rukou Microsoftu loni na podzim, stejně jako celé studio Mojang, které založil Markus "Notch" Persson. Ten se ihned poté, co padlo rozhodnutí o akvizici Mojangu Microsoftem, rozhodl svou firmu opustit. V té době už ale nebyl zapojen do vývoje Minecraftu a zabýval se jinými projekty.

Hra Minecraft dospěla k takové popularitě, že má dnes i vlastní sjezd, přičemž právě na konci minulého týdne proběhl Minecon 2015, kde jsme se mohli dozvědět řadu novinek. Například i to, že TellTale pracuje na vývoji Minecraft: Story Mode, tedy verze hry s příběhem pro jednoho hráče, která bude spadat do kategorie adventur a možná bude říznutá i RPG.

A jak je to tedy s Minecraftem pro Windows 10? Jde konkrétně o Minecraft: Windows Edition, který je prozatím ještě v betaverzi a bude k dispozici zdarma pro každého, kdo již vlastní verzi hry pro PC. Pro všechny ostatní bude k dispozici za 10 dolarů. Microsoft uvádí, že nová verze bude velmi podobná té staré a zahrnovat bude i známé herní módy (creative, survival).

Na první pohled to tedy nevypadá, že by tu bylo něco nového, tedy až na to, že uživatelé budou nyní moci přepínat mezi klávesnicí s myší a gamepadem. Hra také bude spolupracovat s aplikací Xbox, takže budeme moci zaznamenávat video z ní pomocí Game DVR. Microsoft pak chce dále hru modifikovat dle ohlasů uživatelů a zatím není jasné, jak bude Minecraft: Windows Edition spolupracovat s klasickou verzí, tedy zda bude i možné hrát na stejných serverech.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala