www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 TP: aktuální sestavení přináší Cortanu

Windows 10 TP: aktuální sestavení přináší Cortanu
, , aktualita
Microsoft na konci minulého týdne vypustil do světa nové sestavení systému Windows 10 Technical Preview, které nese číslo 9926 a přichází poměrně dlouho po posledním 9879. Přináší ale řadu vylepšení.
K oblíbeným
reklama
My jsme si neposled vyzkoušeli Windows 10 Build 9901, což bylo neoficiální sestavení systému a bylo to na něm vidět. Už v tu dobu obsahovalo virtuální asistentku Cortanu, kterou jsme si ovšem v našem regionu nemohli vyzkoušet a otázka je, zda to v oficiálním sestavení 9926 nebude stejné. Microsoft ale na svém blogu hovoří ze strany celého systému o podpoře více jazyků, mezi něž patří i čeština, takže je to možné. Ostatně na to se brzy podíváme.

Prodleva mezi sestaveními 9879 a 9926 byla prý nejdelší, s jakou se v programu Windows Insider máme setkat, za což může prý především to, že mezi ně vstoupily Vánoce. Další verze tedy Microsoft chce vydávat už častěji. Pokud máte Windows 10 již nainstalovány, pak stačí pro okamžitou aktualizaci na novou verzi kliknout v PC Settings na Update and Recovery, pak na Preview Builds a nakonec Download Now. Popřípadě můžete počkat, až se systém sám rozhoupá k aktualizaci.

Build 9926 tedy má již přímo na desktopu nabídnout Cortanu a vedle toho také nové možnosti nastavení a opět trošku přepracované Start Menu. Vedle toho Microsoft mluví o lepší bezdrátové konektivitě k audio a video zařízením, nových aplikacích Photos, Maps, Xbox a také samostatné aplikaci Windows Store "Beta", která v této verzi bude pracovat ještě po boku staré Windows Store.

Microsoft se omluvil za to, že nové sestavení bude nabízet starou a novou verzi Windows Store zároveň. Záměrem bylo ukázat nové uživatelské prostředí, které se stane standardem pro PC, telefony i web a aplikaci bude možné aktualizovat nezávisle na operačním systému, abychom tak mohli činit častěji.

Dále byly zmíněny změny založené na zpětné vazbě programu Insider. Testeři chtěli především podporu dalších jazyků, o čemž jsme se již zmínili, takže přibyla i čeština. Dále tu je možnost zvolit výchozí složku, která se otevře s File Explorerem, vylepšeno bylo přepínání mezi aplikacemi pomocí Alt+Tab a opraveno bylo zapínání diod na klávesnici při použití přepínačů (Caps Lock atd.). Microsoft ale už v sestavení 9926 objevil nějaké problémy, o nichž se tedy ví a budou řešeny. Jde například o to, že se někdy i na desktopovém počítači objeví ukazatel nabití baterie, nebo jsou problémy se správným zobrazením textu v dlaždicích Start Menu. Problémy má také Cortana a aplikace pro přehrávání hudby, která může "zmizet", když ji minimalizujeme do 16 sekund po spuštění.


Windows Insider Program bude také v příštím měsíci rozšířen na mobilní telefony, čili zájemci si budou moci stáhnout Windows 10 na svou Lumii. O tom ale zatím není známo nic bližšího. A pokud se chcete podívat na novinky systému Windows 10, ale nechcete si jej instalovat, můžete se jen podívat na přiložené video.

Zdroj: Microsoft

reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek