www.svethardware.cz
>
>
>
>

Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému

Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
, , aktualita
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
K oblíbeným
reklama
Jde především o věc, která se týká mobilních počítačů, kde lze využitím integrovaného GPU šetřit energii a samostatnou kartu zapínat jen v případě potřeby. Na desktopu půjde především o to, abychom si mohli vybrat konkrétní GPU pro konkrétní aplikaci, což se logicky bude týkat spíše pracovních sestav nebo sestav náročnějších uživatelů, kteří mají v systému více grafických karet. 
 
 
Windows 10 Insider Preview Build 20190 je tak nové sestavení pro Insidery a kanál Windows Insider Dev, které nenabízí pouze výše zmíněnou novinku. Je tu také nová aplikace zvaná Tips, jejíž účel je zřejmý, poskytovat různé tipy a návrhy a také prezentovat novinky v systému. Microsoft tak jednoduše chce, aby se uživatelé mohli přehledným způsobem dozvědět o tom, co ta která aktualizace přinesla, takže půjde o takovou sponku pro Windows. A doufejme, že méně otravnou. 
 
 
A pak už tu máme novinku v grafickém nastavení, kde bude možné u každé nainstalované aplikace volit mezi čtyřmi možnostmi a to pochopitelně za předpokladu, že máme v systému více než jedno GPU. Jak je vidět, rozhodně by to mělo fungovat i na desktopu, ostatně že by byl nějaký notebook vybaven Radeonem R9 200, o tom jsem neslyšel. 
 
Můžeme tak rozhodnutí o využití GPU nechat na systému, případně vybrat GPU předem vybrané pro úsporný provoz, nebo naopak pro výkon a pak tu je ještě možnost výběru konkrétního GPU. 
 
Microsoft nabízí základní možnost výběru už od jarní aktualizace Windows 10 z roku 2018 (April 2018 Update), ovšem v té i všech následujících ostrých verzích dosud chybí možnost vybrat si specifické GPU pro vybranou aplikaci. Čili nyní se tak mění právě to a potěšeni budou zrovna ti, kteří nemají v systému jen slabší integrované GPU a silné samostatné, ale více grafických karet. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů