www.svethardware.cz
>
>
>
>

Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému

Windows 10 umožní vybrat si pro každou aplikaci konkrétní GPU v systému
, , aktualita
Screenshot z nastavení nové verze Windows 10 pro Insidery ukazuje na velice zajímavou možnost, kterou si Microsoft pro nás chystá. Jde o přiřazení konkrétního GPU jakékoliv nainstalované aplikaci. 
K oblíbeným
reklama
Jde především o věc, která se týká mobilních počítačů, kde lze využitím integrovaného GPU šetřit energii a samostatnou kartu zapínat jen v případě potřeby. Na desktopu půjde především o to, abychom si mohli vybrat konkrétní GPU pro konkrétní aplikaci, což se logicky bude týkat spíše pracovních sestav nebo sestav náročnějších uživatelů, kteří mají v systému více grafických karet. 
 
 
Windows 10 Insider Preview Build 20190 je tak nové sestavení pro Insidery a kanál Windows Insider Dev, které nenabízí pouze výše zmíněnou novinku. Je tu také nová aplikace zvaná Tips, jejíž účel je zřejmý, poskytovat různé tipy a návrhy a také prezentovat novinky v systému. Microsoft tak jednoduše chce, aby se uživatelé mohli přehledným způsobem dozvědět o tom, co ta která aktualizace přinesla, takže půjde o takovou sponku pro Windows. A doufejme, že méně otravnou. 
 
 
A pak už tu máme novinku v grafickém nastavení, kde bude možné u každé nainstalované aplikace volit mezi čtyřmi možnostmi a to pochopitelně za předpokladu, že máme v systému více než jedno GPU. Jak je vidět, rozhodně by to mělo fungovat i na desktopu, ostatně že by byl nějaký notebook vybaven Radeonem R9 200, o tom jsem neslyšel. 
 
Můžeme tak rozhodnutí o využití GPU nechat na systému, případně vybrat GPU předem vybrané pro úsporný provoz, nebo naopak pro výkon a pak tu je ještě možnost výběru konkrétního GPU. 
 
Microsoft nabízí základní možnost výběru už od jarní aktualizace Windows 10 z roku 2018 (April 2018 Update), ovšem v té i všech následujících ostrých verzích dosud chybí možnost vybrat si specifické GPU pro vybranou aplikaci. Čili nyní se tak mění právě to a potěšeni budou zrovna ti, kteří nemají v systému jen slabší integrované GPU a silné samostatné, ale více grafických karet. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář