reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Windows 11 mají na HDR displejích problém se zobrazením bílé

, , aktualita
Windows 11 mají na HDR displejích problém se zobrazením bílé
Microsoft aktuálně řeší problém s Windows 11, které nedokáží správně zobrazovat barvy na "jistých displejích s HDR v některých grafických aplikacích". Nejčastěji jde o žlutý odstín, který se objevuje namísto čistě bílé. 
Windows 11 mají na HDR displejích problém se zobrazením bílé
Microsoft už sám potvrdil, že Windows 11 mají skutečně problém se správným zobrazením barev na HDR displejích a že pracuje na jeho řešení. Máme očekávat, že oprava bude k dispozici snad někdy koncem ledna, což napovídá, že asi nepůjde zrovna o banální či zřejmou záležitost. 
 
 
Samotný popis daného problému je ostatně velice vágní a my se nedozvídáme nic konkrétního, neboť se mluví o jistých displejích, některých aplikacích a specifických podmínkách. Microsoft také udává, že nastavení barevných profilů má jinak fungovat správně, což zahrnuje i samotný Microsoft Color Control Panel, jen se holt občas někde, někdy a někomu nezobrazí správné barvy. 
 
Tento problém také dle Microsoftu postihuje pouze Windows 11 a uživatelům nebylo zatím poskytnuto ani žádné dočasné řešení, čili ti mají pouze dvě reálné možnosti: smířit se s tím, nebo využít jiný operační systém. Odhadovaná dostupnost záplaty pro tento problém také napovídá, že problém v době Vánoc ještě nebyl identifikován, takže ani nelze říci nic bližšího a konkrétního o tom, co jej způsobuje a kdy bude opravdu vyřešen. 


reklama
reklama
reklama