www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8 dle firmy Dell zklamaly, ale ta přesto vzhlíží k "Blue"

Windows 8 dle firmy Dell zklamaly, ale ta přesto vzhlíží k "Blue"
, , aktualita
Brian Gladden, CFO firmy Dell, ve svém prohlášení uvedl, že operační systém Windows 8 nesplnil očekávání a nestal se prvkem, který by se zasloužil o oživení trhu s počítači PC. Nicméně jeho firma doufá, že vše napraví očekávaný příchod aktualizovaných...
K oblíbeným
reklama
Brian Gladden, CFO firmy Dell, ve svém prohlášení uvedl, že operační systém Windows 8 nesplnil očekávání a nestal se prvkem, který by se zasloužil o oživení trhu s počítači PC. Nicméně jeho firma doufá, že vše napraví očekávaný příchod aktualizovaných Windows 8.1, které jsou také známy pod označením Blue.

Dell jako jeden z největších světových dodavatelů počítačů zaznamenává stálý růst systému Windows 7 v komerčním segmetu, takže poptávka po něm se zvedá u velkých i malých firem. Nicméně prodeje PC zpomalují u běžných spotřebitelů a také vládních organizací. Firma je ale i tak optimistická, že se trh s PC zvedne, a to především díky novým procesorům, formátům a konečně i oněm Windows 8.1, v něž tedy vkládá velké naděje. Příchod tohoto systému by měl mimochodem ovlivnit jak desktopový, tak mobilní systémy Windows RT a Phone a rovněž online služby.

Nicméně i tak to neznamená, že by se dle představ Dellu měl trh s PC začít zvedat v nejbližších měsících. Jak doplnil pan Gladden, jeho firma předpokládá, že trh s PC bude v příštích kvartálech (meziročně) klesat, ovšem své úspěchy či neúspěchy chce stavět na tom, jak se jí daří v mnohem dlouhodobějším měřítku. Jiným slovem - uvidíme.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů