reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Windows 8 Release Preview k dispozici

, , aktualita
Windows 8 Release Preview k dispozici
Společnost Microsoft oznámila, že dává široké veřejnosti k dispozici Windows 8 Release Preview (viz zdroj). Tato verze přichází po únorové Consumer Preview, která byla ze serverů Microsoftu v prvních 24 hodinách stažena více než milionkrát....
Windows 8 Release Preview k dispozici
Společnost Microsoft oznámila, že dává široké veřejnosti k dispozici Windows 8 Release Preview (viz zdroj). Tato verze přichází po únorové Consumer Preview, která byla ze serverů Microsoftu v prvních 24 hodinách stažena více než milionkrát. S Release Preview tak Microsoft vstupuje do závěrečné fáze vývoje, která těsně předchází finální RTM (Release to Manufacturing).

Windows 8 Release Preview přichází s nabídkou nového grafického rozhraní, které má být lépe uzpůsobeno pro dotykové displeje a stejně tak pro klávesnici a myš. Dočkáme se také nových aplikací, jako je Bing Travel, News a Sports, přičemž lidé s účtem Zune využijí Gaming a Music Xbox.

Vylepšeny pak byly aplikace Mail, Photos a People, které se poprvé objevily již u Consumer Preview. K tomu ještě Microsoft spolupracoval se svými partnery na tom, aby zpřístupnil aplikace z Windows Store a pak tu jsou samozřejmě další (prý desítky tisíc) vylepšení týkající se podpory více monitorů, bezpečnosti (včetně rodičovské kontroly), obrazovky Start nebo nového Internet Exploreru 10. Ten byl také upraven pro lepší použití s dotykovými obrazovkami a má v sobě plně integrovaný Adobe Flash Player.

Zkušební verzi si můžete stáhnout ve 14 jazycích, přičemž od 2. června začne Microsot nabízet Windows Upgrade Offer na 131 trzích. To znamená, že zákazníci, kteří si pořídí počítač s W7 do 31. 1. 2013, budou moci přejít na Windows 8 Pro za 15 USD. Později Microsoft oznámí také další nabídky pro majitele licence na W7.

Zdroj: TZ Microsoft
reklama
reklama
reklama