www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8 umožní pozastavení běhu aplikací

Windows 8 umožní pozastavení běhu aplikací
, , aktualita
Nový operační systém Windows 8 již není tak daleko, a tak není divu, že se na veřejnost dostávají nové informace, jako třeba nyní o funkci App Suspension. Ta bude schopna pozastavit běh právě nepoužívaných aplikací, aby ani v pozadí nespotřebovávaly...
K oblíbeným
reklama
Nový operační systém Windows 8 již není tak daleko, a tak není divu, že se na veřejnost dostávají nové informace, jako třeba nyní o funkci App Suspension. Ta bude schopna pozastavit běh právě nepoužívaných aplikací, aby ani v pozadí nespotřebovávaly zdroje systému, tedy především procesorový čas. Microsoft slibuje, že to napomůže ke snížení spotřeby energie, a u mobilních zařízení tedy i k prodloužení výdrže na baterie.

Otázkou je praktická implementace této funkce, a tedy i podmínky, za jakých bude daná aplikace pozastavena. Dobře se ale bude hodit třeba pro Metro applety, které poběží v pozadí většinu doby, nebo kdykoliv bude systém vyhrazen pro jednu aplikaci, která bude mít plnou pozornost uživatele (tedy například ve hrách).

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář